На Тячівщині бракує місць у дитсадках

Покращення демографічної ситуації у краї це, звичайно, тільки на краще, якби разом поряд з цим не з’являлась одна дуже типова і нагальна проблема – дошкільні навчальні заклади не можуть прийняти всіх тих діток, яких приводять батьки.
Не стали винятком у цьому плані і такі віддалені гірські населені пункти Тячівщини як с. Руська Мокра та с. Комсомольськ. У руськомокрянському дитсадку наразі виховуються 43 малюків, але, як зазначає завідуюча С.І. Гринуш, заяви від батьків з проханням прийняти їхніх дітей продовжують надходити:
– Ми б радо збільшили наш дитячий колектив, але наразі не можемо собі цього дозволити. Приміщення для дитсадка спеціально не будували, тому ми розмістилися у звичайному не дуже пристосованому будинку і привели його до ладу власними силами та з допомогою батьків. Оскільки будівля вже не нова, то вона потребує постійного догляду та ремонту, який щороку проводиться також в основному за участю батьків. Дуже допомагають нам також австрійські солдати-альтернативники. Зокрема  цього року за їхній рахунок було обшито пластиком фасад нашого навчального закладу. Ну, а таку зручність як внутрішній санвузол ми отримали лише минулоріч, завдяки старанням сільського голови А.М. Барни. Загалом, намагаємось створювати для наших маленьких вихованців якнайкращі умови.
Не дивлячись на те, що зараз пора канікул, у Руськомокрянському ДНЗ шумно та весело від галасливої дітвори, яка грається під пильним наглядом виховательок у дворі дитсадка. За словами Світлани Іванівни, ця територія дитячого дозвілля також потребує оновлення і найближчим часом вони сподіваються на будівництво нового ігрового майданчика.
pic
Не бракує непосидючих малюків також і у  Комсомольському ДНЗ. Тут весело та активно проводять час 22 діток, але також наявна проблема з розширенням приміщення, бо хоч село і невелике, малечі більшає з кожним роком. Однак, як зауважує завідуюча дитсадком М.І. Буркало, ця проблема на жаль, не єдина:
– Звичайно, ми намагаємось самотужки створити для малят комфортні умови, але через те, що садочок розмістився у не дуже придатному для цього приміщенні, вікна зараз знаходяться у незадовільному стані. Оскільки взимку кімнати обігріваються за рахунок стареньких грубок,  через старі віконні рами тепло «видуває» холодний гірський вітер. Дуже допомагають нам також волонтери з Австрії, завдяки яким навчальний заклад цілком забезпечений таким необхідним атрибутом дитячого дозвілля, як іграшки. Але все, що ми можемо зробити також власними силами для наших малюків ми, звісно, робимо.
Оскільки виховання підростаючого покоління – це дуже важлива та відповідальна місія, цьому процесові повинна приділятись особлива увага, бо саме юні дитсадівці є майбутнім нашої держави.

 Олена Павлюк

tyachiv.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *