Хостел ALINA від 110 гривень за місце.

Мукачівці хочуть поставити святого Мартина, Але не там, де хотів би Куратор

Мукачівці хочуть поставити святого Мартина,  Але не там, де хотів би Куратор

балогаЄ в історії прокуратор, а є і просто Куратор із великої літери. Мукачівський. Без нього в місті над Латорицею ніхто й пукнути не сміє. Особливо, коли «пук» твориться завзято і  голосно. Так і з пам’ятником святому Мартину сталося. Про це ми вже писали.

Після тривалих дощів, які оплакували бажання поставити пана вищеназваного Святого біля шинку в центрі, певні «пренія» продовжилися. З ратуші натякали все ж «всім, всім, всім», щоб виставити без жодних творчих конкурсів роботу ідеального скульптора всіх віків і народів із самого Унгвара біля ресторану. Та, попри це, громадська рада при міській раді посміла не погодитися.

На думку одного з її учасників, «святий Мартин є римо-католицьким святим, тому й місце його біля ритуальної споруди відповідної конфесії.» Бо ж, якщо всі релігійні напрями почнуть виносити статуї свої святих представників на вулиці світського міста — то спалахне війна святих, а потім і людей. Це — неприпустимо. Мукачево ж звикло до спокою і врівноваженості. Всіх лише дивує, чому Куратор міста ставиться до цієї проблеми, як сторонній. Адже старійшини одноголосно вважають: «Мукачево вже фактично сформоване… Тут лишається лише не гадити!»

Але час закулісних подій у розпалі. Конкурс на ліпшу статую святого Мартина між творчих людей не намічається. Що, невже Куратор підтримує і авторитаризм у мистецтві? Якщо так, то це неймовірно!

Мукачівці вірять: хто воістину вболіває за місто — має перемогти. Але… Пронеслася чутка, що заради насаджуваного пам’ятника біля ресторану буде перенесений монумент Духновичу. Це робить усіх революційними… А навіщо?

Василь ЗУБАЧ.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *