Львівський податковий десант окупував Закарпаття

шукостВ закарпатській пресі останнім часом з’явилися публікації, присвячені зловживанням податкової міліції у постреволюційний період. Тема ця цікава, тому ми спробували розібратися, а що ж дійсно стоїть за ними.

Якщо говорити по правді, про податкову міліцію на Закарпатті в негативному змісті не чутно було вже досить давно. Навіть революційна хвиля крім загальної риторики злочинності всієї влади не підняла жодного проблемного питання. Це означає, що робота велася переважно грамотно та з цільовим сегментом, тобто тими, хто заслуговує на відпрацювання (користувачами конверт центрів, нелегальними «алгольниками», контрабандистами тощо).

Пригадується, останній гучний скандал був кілька років назад пов’язаний з Дастором.

Зрозуміло, для того щоб зясувати причини якогось явища, потрібно вникнути, хто ж на нього має вплив. В нашому випадку – хто ж реально керує податковою міліцією та визначає її політику

Податкова міліція в структурі податкової адміністрації (згодом податкової служби та Міндоходів)  завжди стояла особняком.  У податкових міліціонерів було своє керівництво, яке мало значну автономію і більше підпорядковувалося Головному управлінню в Києві та обласній прокуратурі, ніж начальнику обласної податкової.

Отже, не дивно, що реальне керівництво роботою податкових міліціянтів здійснює їх безпосередній начальник, що номінально також є заступником начальника обласної податкової.

Так ось, повертаючись до згаданих вище скандалів, легко прослідкувати сплески «зловживальної» активності  податкової міліції  – вона завжди спричинялася призначенням керівниками податкової міліції представників з Львівської області. Започаткував цю традицію тодішній керівник Львівської податкової Сергій Медведчук, рідний брат Віктора Медведчука, який лобіював своїх людей на посади у суміжних областях.

Тому відносини з представниками сусідньої області у закарпатців історично склалися непростими. Закарпаття надзвичайно толерантний і дружній край, який, однак, не любить зверхність, пихатість, корисливість  і зарозумілість. А, на жаль, керівники з Львівщини завжди мали ці, так би мовити, недоліки. Бізнес з жахом пригадує одіозного медведчуківця Андрія Скібяка і його команду, який пресував область до 2005 року чи Мирослава Хомяка, що намагався займатися тим же у 2009 році.

Якщо спитати будь-якого працівника податкової зі значним  досвідом роботи з ким у нього асоціюється слово «беспредєл» – отримаєте однозначну відповідь – «зі львівськими». Їх у побуті називають по різному «львівці», «левики» чи просто «поляки».

Яскравим представником новітньої генерації керівників податкової міліції на Закарпатті є Михайло Максимович Шукост , який також виріс під чуйним крилом Сергія Медведчука. Цей персонаж вийшов на податково-міліціянтську сцену у Закарпатській області вже вдруге. Однак якщо в перший раз будучи начальником слідства перебував у тіні свого начальника, теж львів’янина,  Євгена Приндака (з яким, до речі, безпосередньо і повязують наїзд на Дастор), то зараз він є самостійною фігурою і реальним керівником податкових міліціянтів області.

На жаль,як в цілому у структурі Міндоходів в Києві, так і в областях зараз немає «єдиноначалія». Повязано це з розподілом повноважень Кабміном між заступниками керівників  Міндоходів. НЕ секрет, що в пресі довгий час мусується «безпредельна» постанова Яценюка, яка надала виключні повноваження заступнику міністра Хоменку призначати на посади весь силовий податковий блок як у структурі Міністерства так і в регіонах.

Хоменко, хоч і має чималий досвід роботи у правоохоронних органах, за такий короткий час не розібрався у кадровій політиці  і допустив цілий ряд помилкових призначень. Одне з яких є призначення виконувача обов’язків начальника податкової міліції Закарпаття Михайла Шукоста/

Тому  і не дивно, що з податковою міліцією знову почалися скандали.

Методи роботи новоспеченого начальника міліції нічим не відрізняються від методів старої «львівської гвардії». Наїзд, а потім «рішалово». І все це за підтримки обласної прокуратури.

Як не прикро зазначити, у ній проходять аналогічні процеси львівянізації. Ключові пости у області займають люди з того боку Карпат. При чому, у напрямку роботи по нагляду за податковою міліцією взагалі склався чудовий тандем, оскільки керує віднедавна цим підрозділом теж львів’янин.

Отже, невже ласкаво просимо львівський «безпредел» а-ля 2004 рік?

Однак здається ці часи вже минули, а з ними мають відійти в минуле і подібні методи роботи.

Керівництву центральних органів влади потрібно схаменутися. Не можна в області призначати однодневок – безпредельщиків, які, не розуміючи специфіки регіону, приходять  «тупо накосити бабла» на митниці чи вибити його з закарпатського бізнесу. А потім тихенько запакують валізки з зеленими і щасливо поїдуть шукати щастя в інших регіонах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *