Лідери опозиційних сил засудили медіакілерство олігархічних ЗМІ, зокрема газети “Експрес”

тягнибокГолова парламентської фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк, очільник партії “УДАР” Віталій Кличко та Голова Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок підписали заяву щодо неприпустимости порушення журналістських стандартів, Етичного кодексу українського журналіста, Резолюції 1003 (1993) “Про етичні принципи журналістики” Парламентської асамблеї Ради Европи з боку власників та редакцій деяких ЗМІ.

Подаємо текст заяви повністю:

“Останні події у Верховній Раді ілюструють, що режим Януковича став на шлях спотворення результатів майбутнього народного волевиявлення, бо розуміє, що виграти вибори 2015 року по-чесному не зможе. Саме тому він намагається всіма силами, в тому числі шляхом маніпуляцій із законодавством, уникнути чесної конкуренції. Він шукає способів унеможливити участь у виборах своїх головних опонентів. Проти Юлії Тимошенко, Віталія Кличка, Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока ведуться потужні інформаційні війни з метою їхньої дискредитації та підриву довіри до них з боку громадян.

За таких умов особливої ваги набувають позиція засобів масової інформації, дотримання ними високих принципів і стандартів неупередженої журналістики.

Аналіз інформаційного поля спонукає нас звернутися до ЗМІ із наполегливим закликом дотримуватися засад професійної етики, незаангажованості, об’єктивності та неупередженості. Декларуючи прагнення інтегруватися до європейської спільноти, варто дотримуватися стандартів, викладених у резолюції ПАРЄ “Про етичні принципи журналістики”.

Ми як опозиція заслуговуємо й потребуємо критики, шануємо відповідне право журналістів на гостру оцінку нашої діяльності, але закликаємо не переходити межу, за якою висока місія журналістського служіння людям перетворюється у явне зловживання тими колосальними повноваженнями, якими глядачі, слухачі та читачі наділяють телебачення, радіо та газети. Бити нижче пояса не прийнято ані в боксі, ані в політиці, ані тим більше в журналістиці.

Не справа політиків судити четверту владу. Тим не менше, мусимо констатувати, що бездоказові звинувачення у причетності політика до смерті сотень людей, в тому числі і дуже йому близьких, до яких днями вдалася газета “Експрес”, є неприйнятними як з точки зору журналістських стандартів, так і з огляду на загальнопоширені морально-етичні норми.

Заявляємо, що “Свобода”, “УДАР” та “Батьківщина” інформаційну війну проти однієї з опозиційних сил розглядають як війну проти всієї опозиції, і що така війна лише зміцнює режим Януковича, укріплює його диктатуру”.

Голова Всеукраїнського

об’єднання “Батьківщина” Арсеній Яценюк

Голова партії Український демократичний

альянс за реформи “УДАР” Віталій Кличко

Голова Всеукраїнського

об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок

заява

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.