Хакери, які “зламали” систему Закарпатської облради виявилися “кротами” Балоги?

Хакери, які “зламали” систему Закарпатської облради виявилися “кротами” Балоги?

Народний депутат Микола Тищенко у своєму відеокоментарі повідомив, що хакери намагалися внести в систему облради інформацію про голосування за відставку голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова і видати цю інформацію за юридичний результат.

Нардеп уточнив, що хакери заарештовані (затримані) і дають покази.

Насправді ситуація виявилася набагато простішою. Система Закарпатської обласної ради є надійно захищена і ніхто сторонній не мав змоги увійти до неї. Поліція миттєво встановила осіб, що вносили зміни до системи, але були вихідні дні і справа трохи затрималася.

“Хакерами”, які вносили інформацію, виявилися два інформаційника та юрист апарату облради. 

Кабінети вказаних працівників були опечатані 30 жовтня, повідомила речниця Нацполіції Закарпаття Ганна Дан, але того ж дня їх розблокували.

За словами речниці, за цим фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження за несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерних мереж, що призвело до витоку інформації (ч. 1 ст. 361 ККУ). За таке порушення передбачений штраф розміром від 10 200 до 17 000 грн, або позбавлення волі терміном до трьох років.

Що спонукало працівників апарату облради внести дані про голосування на сесії Закарпатської обласної ради, яка відбулася 28 жовтня і чи є в їх діях кримінал покаже слідство. Але у владних коридорах ходять розмови про міфічну “руку Балоги”, “кротів” якого не зміг вирахувати екс-генерал СБУ Олексій Петров.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *