Керівництво Ужгородської міської ради сприяє шахрайському захопленню земельної ділянки на користь московської церкви

Керівництво Ужгородської міської ради сприяє шахрайському захопленню земельної ділянки на користь московської церкви

Дерибан землі в Ужгороді виходить на нові етапи, якщо раніше депутати й очільники Ужгородської міської ради ділили землю ужгородців між собою, то сьогодні ділять земельні ділянки між Церквами, віддаючи перевагу Московському патріархату – церковній структурі країни-агресора, Російської Федерації. І як не парадоксально це чути, але в умовах окупаційної війни Московії проти України незаконні й корупційні дії щодо відбирання земельної ділянки від релігійної громади Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви на користь  чергової новопроголошеної парафії Московського патріархату на Закарпатті здійснюються за прямої участі окремих посадових осіб Закарпатської обласної державної адміністрації та підтримки Ужгородського міського голови Богдана Андрієва.

Тож не дивно, що минулий тиждень відзначився черговим земельним скандалом в Ужгороді, як повідомила газета «Трибуна». В Ужгородській міській раді під час чергової сесії готується рішення про виділення земельної ділянки площею майже 14 сотин під будівництво храму новопроголошеної парафії на честь рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги Мукачівської єпархії Української Православної церкви Московського патріархату (настоятель протоієрей Василь Мищак) на вулиці Минайській, 71. Насторожує у цьому рішенні те, що землю хочуть передати без будь-якого оформлення технічної документації із землеустрою та незважаючи на те, що ця земельна ділянка є частиною загальної ділянки розміром 0,2787 га, яка ще в 2003 році і далі була виділена для релігійної громади парафії на честь рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги в м. Ужгороді Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви на вул. Минайській, 71 (на той час у складі УПЦ КП), що підтверджується відповідними рішеннями сесії Ужгородської міської ради за №6 від 31.01.2003 р., №116 від 26.09.2003 р., №1362 від 11.07.2014 р. та за 09.11.2015 р. Щоправда, слід додати, що у період після 2014 року і по сьогодні попереднім головою міста – регіоналом і парафіянином Московського патріархату Віктором Погорєловим та сьогоднішнім очільником міста – колишнім регіоналом, але теж палким парафіянином Московського патріархату Богданом Андрієвим із порушенням законодавства України й у корупційний спосіб робилося і робиться все, для того щоб цю земельну ділянку парафії Української Автокефальної Православної Церкви передати (бодай половину) на користь новопроголошеної парафії Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату.  Для цього навіть Ужгородським міським головою Богданом Андрієвим із порушенням законодавства України та прав парафії УАПЦ нещодавно було «протягнуто за вуха» рішення сесії Ужгородської міської ради про раптове розділення навпіл цілісної земельної ділянки розміром 0,2787 га на вул. Минайській, 71, виділеної парафії УАПЦ. Одну із двох частин очільник міста та його прихильники, порушуючи права релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви, за будь-яку ціну тепер хочуть передати парафії Московського патріархату. При цьому владні чиновники не звертають увагу і на те, що їхні вищезазначені незаконні дії оскаржені парафією УАПЦ в суді; рішення суду щодо цих питань іще не винесено.

Ще до цих подій інша новостворена парафія на честь священномучениці Варвари в м. Ужгороді Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату (з тим же настоятелем протоієреєм  Василем Мищаком) в 2007 році зробила «самозахват» частини вищезазначеної земельної ділянки, яка попередньо була виділена для парафії УАПЦ (на той час УПЦ КП). Цей самозахват триває по сьогодні, але влада і правоохоронні органи цього не бачать.

У багатьох виникає запитання: на яких підставах здійснюється це свавілля та зневага до законів України та конституційних прав і свобод віруючих парафії на честь рівноапостольних князя Київського Володимира і княгині Ольги в м. Ужгороді Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви? І відповідь на це запитання важко знайти, бо всі ці беззаконня чиняться за підтримки і співучасті окремих посадових осіб Закарпатської обласної державної адміністрації та за безпосередньої участі колишнього і сьогоднішнього керівництва Ужгородської міської ради.

При підготовці цього матеріалу редакції газети вдалося з’ясувати низку фактів, які засвідчують злочинну співучасть окремих представників Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату (зокрема протоієрея Василя Мищака), окремих посадових осіб Закарпатської обласної державної адміністрації та безпосередньо Ужгородського міського голови Богдана Андрієва у фальсифікації правоустановчих документів нібито існуючої релігійної громади рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги в м. Ужгороді (вул. Можайського, 5) Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату, начебто  зареєстрованої розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 30.03.2004 року. Але чомусь на облік у державного реєстратора з метою отримання статусу юридичної особи ця релігійна громада УПЦ МП стала тільки 21 липня 2016 року. Бо зроблено це було для того, щоб від імені цієї парафії (яка отримала статус юридичної особи тільки в 2016 році) подати заяву Ужгородському міському голові про розподіл раніше виділеної земельної ділянки парафії рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги в м. Ужгороді Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, маніпулюючи назвами і вводячи в оману депутатський корпус Ужгородської міської ради. Звичайно, що в цій ситуації під тиском Ужгородського міського голови Богдана Андрієва більшість депутатського корпусу не зверне увагу, що мова йде про дві різні юридичні особи, з різними ідентифікаційними кодами, але з подібними найменуваннями.

Водночас для того щоб зробити видимість законності дій, представники Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату (протоієрей Василь Мищак) за співучасті окремих посадових осіб Закарпатської обласної державної адміністрації отримують правоустановчі документи релігійної громади парафії рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги в м. Ужгороді Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви у редакції 2004 року (на той час ця парафія після переходу з УПЦ КП тимчасово перебувала у складі УПЦ МП) і подають державному реєстратору для оформлення юридичного статусу в липні 2016 року. При цьому шахраї від Московського патріархату не повідомляють відомості про те, що вони подають тільки частину правоустановчих  документів релігійної громади, яка була зареєстрована ще в 2002 році під назвою «Релігійна громада парафії рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги в м. Ужгороді (вул. Можайського, 5) Української Православної Церкви Київського патріархату», а в 2004 році, відповідно до розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації ві

д 30.03.2004 р. за №155, цією парафією було зареєстровано не новий статут як новоствореної релігійної громади, а в новій редакції статут існуючої з 2002 року парафії. Не повідомляють зловмисники і про те, що в 2014 році вищезазначена парафія вийшла зі складу Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату і перейшла до Закарпатської єпархії УПЦ Київського патріархату, а з 2016 року ввійшла до складу Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. Таким чином, діючи з метою злочинного заволодіння шляхом шахрайства земельною ділянкою, представники Московського патріархату вводять в оману державного реєстратора, подаючи правоустановчі документи парафії УАПЦ за 2004 рік, які з 2014 року втратили чинність, отримують статут юридичної особи щодо релігійної громади Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату, яка окремої реєстрації в Закарпатській обласній державній адміністрації згідно з розпорядженням від 30.03.2004 р. за №155 станом на 2016 рік і на сьогодні не могла і не може мати.

Зрозуміло, що ця підробка документів та реєстрація в Державному реєстрі однойменної релігійної громади на основі фальсифікованих документів  зроблені представниками Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату та їхніми співучасниками для подальшого введення в оману суду та депутатського корпусу Ужгородської міської ради з метою злочинного заволодіння шляхом шахрайства вищезазначеною земельною ділянкою. І зроблено це не без участі окремих посадових осіб Закарпатської обласної державної адміністрації та не без підтримки керівництва Ужгородської міської ради.

Під час нещодавнього засідання земельної комісії Ужгородської міської ради, на якій планувалося проштовхнути проект рішення про передачу вищезазначеної ділянки представникам парафії Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату (настоятель протоієрей Василь Мищак), нерви не витримали не тільки в представників громади рівноапостольних князя Володимира  і княгині Ольги Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, в якої незаконно намагаються відібрати частину земельної ділянки, на якій уже закладено фундамент під будівництво храму, але й у воїнів АТО, які пройшли жорна московської агресії на сході України і на власні очі бачили, як духовенство Московського патріархату в гарячих точках благословляє російських агресорів і окупантів убивати українців. Відтак інвалід війни й учасник АТО – український воїн Руслан Ференці  звернувся до членів земельної комісії міськради із запитанням: «Як ви це уявляєте, що влада виділяє землю церкві Московського патріархату, який освячує зброю для вбивства українських воїнів?» Це запитання виявилося риторичним, адже комісія не змогла дати відповідь на нього, розуміючи безглуздість і незаконність своїх дій, які розходяться як з державною політикою, так і зі суспільною мораллю.

Але питання української державної політики, законності, християнської моралі й людської совісті, певно, менше за все хвилюють колишнього регіонала і палкого парафіянина чужинської для нас Московської Церкви – Ужгородського міського голову Богдана Андрієва.

Очевидно, що служителі «русского міра» мають необмежений вплив на пана Андрієва, який, порушуючи законо

давство України, ставить інтереси Московського патріархату в Україні (УПЦ МП) вище за Конституцію та закони України і дозволяє зневажати права та законні інтереси відродженої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви.

Чому інтереси церкви країни-агресора, Російської Федерації, так ревно відстоюють владні структури в Ужгороді і які зобов’язання Ужгородський міський голова Богдан Андріїв має перед Мукачівською єпархією УПЦ  Московського патріархату на чолі з архієпископом Федором (Мамасуєвим) –залишається тільки здогадуватися. Але хотілося б нагадати державним чиновникам, як в Закарпатській обласній державній адміністрації, так і в Ужгородській міській раді, що саме Московський патріархат підтримує агресивні воєнні дії Російської Федерації на території України, благословляє московсько-путінський режим, його війська і  терористів на війну проти нашого народу, брехливо називаючи її «громадянською війною». Московський патріархат визнає російську анексію українського Криму законною, цинічно заявляючи,  що це «усе земне, а треба думати про життя вічне. Церква не має кордонів державних…»

На сьогодні в Ужгороді діє понад 20 храмів Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату, під кожний із яких виділено відповідні земельні ділянки, в той час як для відродженої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви наразі не виділено жодної земельної ділянки. І за цих умов навіть ту земельну ділянку, яка законно попередньо виділена парафії УАПЦ, прихильники «русского міра» в Ужгородській міській раді намагаються незаконно передати на користь того ж таки Московського патріархату.

Тож чиї національні і духовні інтереси на сьогодні представляють окремі високопосадовці Закарпатської обласної державної адміністрації та Ужгородської міської ради, які, порушуючи Конституцію і закони України, фактично, злочинним способом намагаються підтримувати Московський патріархат, протидіючи відродженій Українській Автокефальній Православній Церкві?!

Про подальше журналістське розслідування цієї справи читайте в наступних номерах газети.

Відділ журналістських розслідувань «СЗ»

https://www.youtube.com/watch?v=St1b5I_kQGk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.