«Карпатська Січ» вшанувала пам’ять Романа Шухевича в Ужгороді та на Іршавщині

шухевич5 березня 1950 р. в селі Білогорща біля Львова на своїй підпільній квартирі в боротьбі з московсько-більшовицькими окупантами смертю героя загинув Голова Генерального Секретаріяту УГВР, Генеральний Секретар Військових Справ УГВР, Головний Командир УПА та Голова Проводу ОУН на Українських Землях, нагороджений Золотим Хрестом Заслуги та Золотим Хрестом Бойової Заслуги І кляси генерал-хорунжий УПА Роман Шухевич — Р.Лозовський — Тарас Чупринка — Тур.

В селі Кам’янське (Іршавський район) активісти руху “Карпатська Січ” організували турнір з міні-футболу. Участь взяло біля півсотні хлопців. Перед початком змагань Чедрик Богдан та Кузьма Іван провели коротку історичну розповідь про героїчний чин Генерала, про його спортивні досягнення. Тим самим показали приклад молоді села, що обирати спорт та здоров’я є зараз більш популярним чим деградувати як розумово так і фізично.

Чедрик Богдан наголосив : “Як революційний керівник  Шухевич-Тур відзначався великим організаторськими та військовими здібностями, глибоким політичним розумом, велечезним досвідом революційної боротьби. В Його особі український визвольно-революційний рух і весь український народ втратили політичного та військового керівника високого класу.”

В промові хлопці розповіли про те, що розвиток патріотизму та пропаганда здорового способу життя (основні пункти роботи руху “Карпатська Січ”) в селі та районі буде надалі тільки розвиватись і закликали всіх до співпраці .

Турнір розпочався з жеребкування, майже половину дня юнаки провели на стадіоні. Мешканці села не проходили мимо і підходили до стадіону, розпитувались про те, що тут відбувається і висловлювали подяки хлопцям, що насидять дома і займаються великими справами. Це вже непарша акція активістів в с. Кам’янське, надалі планується розширити роботу по інших селищах Іршавського району та самому місті Іршава.

В Ужгороді у будинку “Просвіти”  відбулося вшанування пам’яті Героя України, Головного Командира УПА Романа Шухевича показом фільму  “Нескорений” .

На перегляд здебільшого прийшла молодь, що і позитивно вразило організаторів. Розпочалось вшанування о 17.30 з вступу до фільму. Активіст руху “Карпатська Січ” Андрій Лендєл розповів про боротьбу Шухевича за визволення України від окупаційних режимів та боротьбу за її незалежність.

Завершив виступ словами, які викликали аплодисменти присутніх та емоції в очах: ”Політична й життьова принциповість, безмежна особиста відвага, жива й весела вдача, простота в щоденному житті та поведінці, “тверда рука” й разом з цим батьківська дбайливсіть — ось риси характеру генерала Шухевича-Чупринки, що ними він скрізь і завжди завойовував собі симпатії, створював життєрадісний, бадьорий настрій, закликав на безстрашну, безкомпромісну і тверду боротьбу з ворогами України.”

Після цього розпочався показ фільму. Короткий сюжет фільму: 1950 рік. З кінцем Другої світової війни на теренах Західної України ведеться нерівна боротьба на два фронти: спочатку проти німецьких окупантів, а потім — проти більшовицької навали. У Карпатах продовжують збройну боротьбу знесилені, знекровлені, але нескорені духом — збройні частини та невеликі боївки Української Повстанської Армії. Начолі армії — видатний Командир, легендарний генерал-хорунжий Роман Шухевич, знаний серед воїнів УПА як Тарас Чупринка. Саме долю цього командира покладено в гостросюжетну й динамічну основу фільму «Нескорений», який є реальною спробою художніми засобами донести до глядача правду про події воєнного та повоєнного часу на Західній України.

Святкування завершилось виступом активіста руху Тараса Деяка, який в короткій промові сказав: ”Після фільму кожен з нас зробить для себе висновок. Незалежній Україні вже більше 20-ти років, а вона лише в січні визнала офіційно героями України воїнів УПА, але відразу міністром освіти вони були виключені з тестів ЗНО. Чому? Всі розуміють, що сьогоднішня влада не є проукраїнською, вони проти розвитку патріотизму, проти рідної мови …Зі світлою пам’яттю про Шухевича, задивлені в Його геройську постать бійця й керівника визвольного руху, наснажені Його відвагою, оптимізмом та революційністю, загартовані й досвідчені під Його рукою, до кінця віддані ідеї визволення українського народу — ми відважно далі вестимемо нашу працю та так би мовити “боротьбу” аж до повної перемоги. Вічна слава героєві Української Національної Революції! ”

1 6 3 51 2 3 4 6 7

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *