“Карпатська Січ” вдруге провела акцію зі здачі донорської крові

Здача крові проходила в Закарпатській обласній станції переливання крові. Зібрались учасники вранці о 10:00 біля входу в Облмуздрамтеатр, звідки і рушили робити добру справу. Завчасно у навчальних закладах були роздані листівки та розклеєні оголошення про даний захід, але, на жаль, відгукнулось дуже мало людей. До акції долучився також Конгрес українських націоналістів.

Завідувач донорським відділом Марія Фантич розповіла:

”Мені приємно бачити молодих людей, які показують краянам свою щиросердечність та приклад. Вже не вперше прогресивна молодь поширює питання донорства та залучає  якомога більше людей, яких і так, на жаль, дуже мало, але і це добре, бо з кожним разом їх більшає, тож  закарпатці їх чують і приходять здавати кров.

Але хотілось б побачити у нас не тільки молодь, але й депутатів, підприємців, директорів державних та приватних установ, адже в них не «голуба» кров, а така ж, як і у всіх людей на землі, хотілось би, щоб і вони поширювали цю проблему, закликали співвітчизників, своїх робітників на фірмах – здавати кров, адже в них більший вплив та можливості, ніж у нашої молоді, яка зголосилась нам допомагати.

Раніше існувала практика створювати групи добровольців-працівників підприємств та вузів для здачі крові, а зараз такого немає взагалі, та ще, я особисто знаю, є випадки коли робітника, який хоче здати кров, не відпускає директор з роботи. Сподіваємось, у майбутньому влада зверне увагу на нас та зможе якось допомогти в цій проблемі, тим більше, що незабаром   День донора, який щорічно проводять 14 червня”.

Активісти наголошують вже не вперше, що :

  • Кров ми не купимо в аптеках та магазинах,а якшо її не здати, то її й не буде, а на місці хворої людини, котра потребує переливання, може опинитися кожен із нас, бо ми ж не застраховані від нещасних випадків. На превеликий жаль, донорство в Україні не є поширеним явищем і мало хто може похвалитися тим, що допоміг комусь врятувати життя. Потрібно багато донорів, котрі регулярно здають кров або її компоненти.
  • Саме тому ми, активна молодь, яка хоче жити краще та мати надію в майбутньому на свідоме суспільство та щиросердечність народу, започатковуємо традицію регулярної здачі крові та закликаємо всіх небайдужих, громадські організацї, тих, хто знає ціну доброти й милосердя долучатися до наших акцій.
  • Ми намагаємось поширювати в ЗМІ, навчальних закладах та просто серед громадськості міста актуальність питання донорства, розміщуємо публікації, проводимо акції.
  • Не забувайте – о дин раз здавши кров, ви врятуєте щонайменше два життя, зробите добру справу, безкоштовно перевірите себе на наявність небажаних хвороб, покращите своє здоров’я. отримавши при цьому  звільнення від усіх робіт і занять на день донорської здачі крові і ще на один день.

Загалом, здача крові пройшла успішно:  ті, хто виявився «піонером»  у цій акції, звісно, трохи нервували, однак, переконавшись у безболісності процесу, пересвідчилися, що не все так страшно, як уявлялося.

Ми поєднали приємне з корисним. В майбутньому хочеться, щоб донорів більшало, а тому будемо і надалі популяризувати це питання на Закарпатті та залучати до наших акцій якомога більше краян.

Актив ГО «Карпатська Січ»

Січ3 Січ Січ2

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *