«Карпатська Січ» – 17 квітня запрошуємо всіх не байдужих до вшанування пам’яті друга та соратника Максима Чайки

CI18RnrmfbQ 0-tGymrN9YY BuMfUB-wXFc

Збір на 18:30 до спортивного комплексу “Юність” (який знаходиться позаду ТЦ “Україна”) в м.Ужгород. Далі колона рушить мовчазною ходою на тенісні корти до стіни на якій нанесено графіті “Чайка Максим Вічна Пам’ять”. Будуть покладені квіти та запалені свічки, коротка промова та хвилина мовчання.

Чотири роки тому 17 квітня 2009 року, на Страсну п’ятницю був по-звірячому вбитий 20-річний український націоналіст Максим Чайка. З вільного міста Одеса, не зрозуміло ким перетворена у клоаку здичавілого антиукраїнського криміналу при владі. Міста, де тепер позбавляють життя за вишиту сорочку і роблять інвалідом за Державний прапор.

Максим Олександрович Чайка — український націоналіст, активіст молодіжної організації «СіЧ», (Слава і честь), студент відділення журналістики Одеського національного університету ім. Мечникова, підло вбитий місцевими екстремістами з руху «Антифа» (об’єднання анархістів, геїв, та інших борців з патріотично-спортивними рухами) .Одночасно навчався у військовому ліцеї і незадовго до смерті мав отримати звання офіцера. Раніше був футбольним фанатом.

Організація «СіЧ» створена Чайкою літом 2008 року. 29 липня 2008 під її егідою в Одесі було проведено Марш на честь головнокомандувача УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича.

В день смерті Чайка разом з товаришами повертався додому. В районі базару «Книжка» вони були атаковані чекавшими їх активістами «антифа», які були озброєні ножами й травматичною зброєю. Відбулася жорстока сутичка, під час якої Чайка і його товариш А. Дзебан оборонялися, стоячи на сходинках закритого магазина. Отримав два ножових поранення і через декілька годин помер у лікарні від втрати крові.

Місцеві борці з “фашизмом” співпрацюють з керівником партії «Родіна» кримінальним авторитетом Ігорем Марковим (Марадонна). СБУ заявляло про розслідування фінансування І. Макаровим «Антифашистської дії». Ось так проросійські шовіністи, неокомуністи та бандити взаємно підтримують один-одного у боротьбі проти українського націоналізму.

Постать Максима Чайки була відомою багатьом в Одесі, смерть молодого активіста сколихнула місто — 19 квітня був організований багатолюдний марш пам’яті за участю друзів, соратників та однокурсників студента.

«За цей рік Одеса перетворилась в героїчний місто для всієї України. Ми бачимо, що на місці, де загинув Максим Чайка, постійно лежать свіжі квіти. Сюди часто приходять молоді люди, запалюють свічки, вивішують фотографії Максима. За цей рік в Одесі пройшло близько десятка акцій пам’яті Максима Чайки. І ми можемо констатувати – Одеса стала новітнім містом паломництва українських патріотів. Справа, за яку боровся Максим, живе. Тисячі молодих людей з Одеси намагаються наслідувати цим ідеалам. Сьогоднішні заходи є яскравим тому прикладом », – зазначив голова Одеської обласної організації ВО Свобода Павло Кириленко.

З моменту смерті висувалися політичні мотиви вбивства — низка видань звинувачувала одеську проросійску партію «Родіна» в організації вбивства, однак самі активісти партії заперечували ці звинувачення. У своїй заяві організація «антифа» назвала вбивство активіста самообороною і заперечили політичний мотив вбивства. Резонансне вбивство Чайки привернуло увагу і Президента України, котрий доручив СБУ та МВС розслідувати зв’язки вбивць студента із іноземними антиукраїнськими організаціями. Був встановлений вбивця Чайки — Андрій Довгань.

За неперевіреними даними, Довганя через Київ відправили до Москви, де він перебуває на нелегальному становищі. Інша версія свідчить, що його усунули відразу ж після загибелі Максима Чайки.

Слідство і надалі триває. Винуватці вбивства все ще не покарані. …

Захід проводиться без будь-якої символіки організацій чи партій, «Карпатська Січ» також не буде піднімати свої прапори. В першу чергу це захід вшанування пам’яті тяжкої втрати і не варто на цьому піаритись.

Не забудемо, не пробачимо!!!

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *