Іршавська міліція просить бути обережнішою зі зброєю

Вже зовсім скоро на території Іршавського району в мисливських угіддях будуть лунати перші залпи, відкриючи сезон полювання на зайця та лисицю. З нагоди відкриття сезону полювання працівники іршавської міліції розпочали проведення низки профілактичних заходів серед мисливців та власників мисливської зброї.

 Днями у будинку дитячої творчості м.Іршава відбулась спільна нарада правоохоронців Іршавського райвідділу міліції з головами мисливських низових колективів району.  На даний час районне товариство мисливців та рибалок нараховує 22 низових колективів, у яких числиться  370 мисливців.

 Нараду відкрив голова Іршавської районної організації українського товариства мисливців та рибалок Василь Павлище, який у першу чергу довів до присутніх мисливців трагічні випадки під час полювання у Свалявському та Міжгірському районах. Адже причиною вогнепального поранення стало нехтування правилами поводження з мисливською  вогнепальною зброєю на полюванні.

 

 

Цю тему продовжив старший інспектор дозвільної системи Іршавського районного відділу міліції капітан Богдан Орос, який у своєму виступі довів, що на емоціях від відкриття сезону полювання замість дичини можливо вполювати такого ж мисливця. А це вже тягне за собою, крім інших неприємностей, ще й кримінальну відповідальність.

 

Капітан Орос радить заздалегідь, до відкриття сезону полювання перевірити, чи все гаразд  із документацією, що підтверджує статус мисливця. Для цього потрібно на полюванні при собі мати відповідне посвідчення, контрольну картку обліку добутої дичини, картку відстрілу і дозвіл на право носіння та зберігання мисливської зброї.

 

Громадяни, які порушують правила полювання, виходять на полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час та забороненими знаряддями або способами понесуть відповідні покарання.

 

Окрема увага на нараді була приділена техніці безпеці під час полювання. Голова мисливського низового колективу Михайло Станинець вніс пропозицію щодо виходу мисливців на полювання у спеціальних жилетах зі світловідбиваючими смугами. Дана пропозиція була підтримана Василем Павлище  та іншими мисливцями, які  запропонували закупити для всіх одинакові жилети.

 

Нагадуємо, що на полюванні суворо заборонено: направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо вона не заряджена; полювати в умовах поганої видимості – у темряві, в туман, сильний дощ чи снігопад; стріляти на шум, шарудіння, по невиразно видимій цілі; полювати ближче, ніж за 200 метрів від житлових будинків; полювати у стані алкогольного сп′яніння.

 

Василь Павлище наголосив, що мисливець на полюванні у стані алкогольного сп′яніння – це недопустима річ. Особливо це стосується тих колективів, де на полювання запрошуються гості. Крім цього, голова товариства наголосив, що перед початком полювання голови низових колективів повинні провести з мисливцями ретельний інструктаж правил поводження з мисливською вогнепальною зброєю на полюванні, перевірити їх документи та ліцензії. Проведення даного інструктажу повинно бути відображено у спеціально заведеному журналі.

 

Мисливці із села Загаття та Кушниця порушили питання власників квадроциклів, які самовільно організовують на території мисливських угідь та  заповідних зонах гонки, під час яких знищують трав′яне покриття, створюють сильний шум, від якого тварини тікають у більш затишні місця.  Внесено пропозицію, щоб організатори таких змагань проводили їх тільки з дозволу місцевих органів самоврядування та районного товариства мисливців та рибалок.

 Одночасно з початком сезону полювання міліціонери спільно з представниками товариства мисливців та рибалок готуються до проведення рейдів по виявленню фактів порушень законодавства.

 

Віта Горзов

Іршавський РВ УМВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.