І знову про витівки шахраїв

У № 12 газети «Трибуна» за 5 квітня ц. р. у замітці «Віддали аферистам усі свої заощадження» ми писали про те, як двоє шахраїв (чоловік і жінка) обдурили літню пенсіонерку пані Майю з Ужгорода, забравши в неї 3400 гривень, котрі вона тривалий час заощаджувала «на старість». А дещо раніше заощаджень у сумі 3500 гривень позбулася у сусідка пані Майї – Клавдія С.

Пані Клаву шахрайка перестріла на вул. Одеській біля управління Укрзалізниці. Із запитанням: «Ви мене не впізнаєте?», – привернула до себе увагу пенсіонерки.

– Ні, не впізнаю, – відповіла пані Клава, пильно дивлячись незнайомці у вічі.

– Та я сусідка вашої сестри, – ствердно наголосила незнайомка.

– У мене тут немає ніякої сестри. А моя сестра Тамара живе в Уфі, – відказала пенсіонерка.

– Та я ж з Росії, – аж зраділа молодиця, – Ми привезли сюди вантаж. Здамо його лише завтра. Маємо долари, а нам, щоб заплатити податківцям, потрібні бодай три тисячі гривень. Замість гривень я залишу вам коштовності. А як з нами розплатяться за товар, я поверну вам ваші гроші, а коштовності заберу – їх у мене рівно на 10 тисяч.

Такою брехнею вона заговорювала свою жертву, допоки не запаморочила здоровий глузд – пані Клава каже, що ніяк не може зрозуміти, чому не прогнала шахрайку від себе, чому дозволила їй іти услід, чому впустила її в хату і тихо-мирно вислуховувала нісенітниці, які та плела. За кілька хвилин 3,5 тисяч гривень (а це всі накопичення) опинилися у руках шахрайки. Натомість та залишила своїй жертві гаманець із побрякушками.

Я його тримала в руці – поношений, вицвілий, а «коштовності» – ланцюжок, сережки, перстень – копійчані прикраси. Також ношені-переношені – в окремих місцях верхній наліт уже зітертий. А пані Клаві все це видавалося за золото і що коштує воно аж 10 тисяч гривень.

А коли прозріла й роздивилася уважно – зрозуміла, що її ошукали і що своїх 3,5 тисяч гривень вона уже не отримає.

Було також заявлено в міліцію, але шахрайку досі так і не впіймали.

Хоч-не-хоча, а мимоволі задумуємося над тим, що обидві афери, про які ми розповіли читачам, мають між собою прямий зв’язок. Можливо, що особа жіночої статі, що фігурує в обох випадках, та сама. Адже обдурено двох літніх і найближчих сусідок, що мешкають хата в хату, лише епізоди шахрайства розведені в часі.

Шахраї діють добре спланованими методами і дуже часто вистежують тих, кого найлегше облапошити. Тож, будьмо пильними! Не встряваймо в теревені з незнайомими людьми, не зазираймо їм у вічі. Пам’ятаймо: найменша наша необачність може мати такий же кінець, як у випадку з пенсіонерками – пані Майєю та пані Клавою з Ужгорода.

Клара Контратович,

член Національної спілки журналістів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *