І ЗНОВУ ПРО ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ!

Копия податокДПІ у м.Ужгороді нагадує, що з нового 2013 року, введено новий місцевий податок- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, запроваджений ст. 265 Податкового кодексу України.

Платниками вказаного податку є: юридичні особи та фізичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

Базою оподаткування є житлова площа об’єкта  житлової нерухомості.

Податковим законодавством передбачено зменшення бази оподаткування об’єктів житлової нерухомості (пільга), що перебуває у власності фізичної особи: для квартири – на 120 кв.м і для житлового будинку – 250 кв.м.

Таке зменшення надається один раз на рік і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа – платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь – якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Якщо фізична особа виявить бажання застосувати пільгу до іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в її власності, вона має надати до 1 липня поточного року заяву до податкового органу за місцем реєстрації.

Таку заяву можна подати особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

 

ДПІ у м.Ужгороді

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *