Doc.ua запис до лікаря

Громадськість Закарпаття долучилася до обговорення реформування податкової системи

обговоренняКабінет міністрів України презентував Концепцію реформування податкової системи України. Громадськість Закарпаття долучилася до її обговорення та запропонувала своє бачення цієї реформи. Про системність, комплексність, цілеспрямованість, рівноправність інтересів держави та підприємницьких структур у цьому процесі дискутували представники Асамблеї громадських рад Закарпаття, Громадської ради при ГУ Міндоходів області, аудитори, науковці.

З позиції посилення стимулюючої функції податків особливої актуальності в Україні набуває узгодження інтересів держави і платників податків. Наразі економічна політика України зосереджена на тому, аби знайти шляхи виходу з кризи та наповнити державний бюджет, кількісно та якісно забезпечити українське військо. За цих умов Концепція передбачає скорочення 22 існуючих сьогодні податків до 9, бюджетну децентралізацію, реформування податку на прибуток підприємств, зменшення податкового навантаження на зарплатний фонд, реформування аграрного сектору, а також електронне адміністрування податку на додану вартість тощо.

Під час обговорення Концепції, учасники «круглого столу» відштовхувались від частки, яка надходить в бюджет та наскільки важким є в адмініструванні податок, який буде скорочено. Зокрема, вони підтримали й обговорили скасування збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збору за місця для паркування транспортних засобів; туристичного збору; збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Крім того, було запропоновано скасувати, а не як передбачає Концепція трансформувати, збір за спеціальне використання лісових ресурсів в екологічний податок, а також збір за спеціальне використання води в рентну плату. Також, на думку учасників заходу, недоцільно об’єднувати єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок в один, адже вони не сумісні за базами, ставками та платниками.

Обговорювали й запропоновані Концепцією системи й схеми реформування зарплатних податків, серед яких єдиний соціальний внесок та податок на доходи фізичних осіб. Тут аргументом для підтримки тої чи іншої моделі було збільшення заробітних плат, перш за все виводячи їх з тіні, водночас враховуючи економічний ефект для бюджету.

В результаті зустрічі було прийнято рішення сформулювати обґрунтовані пропозиції та направити їх до Міністерства фінансів України. Учасники зустрічі висловили сподівання, якщо запропоновані ними позиції по реформуванню буде враховано, український бізнес отримає прозорий механізм адміністрування податків, де не буде труднощів при їх обліку, звітності та сплаті, і податки будуть відігравати свою, перш за все, стимулюючу роль.

Повідомляє інформаційно-комунікаційний відділ Головного управління Міндоходів у Закарпатській області.

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *