Голову Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова закликають невідкладно підписати документи щодо відновлення проекту “Реабілітовані історією”

Голову Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова закликають невідкладно підписати документи щодо відновлення проекту “Реабілітовані історією”
Відповідне звернення опублікував голова крайового товариства “Просвіта” Павло Федака.
Звертаюсь з невідкладного питання до голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова.
Рік тому, в жовтні 2020 року розпорядженням вашого попередника Олексія Петрова було ліквідовано «Редакційно-видавничу групу колегії обласної Книги „Реабілітовані історією. Закарпатська область”, що викликало значний суспільний резонанс та несприйняття в лавах інтелігенції, патріотичної громадськості та учасників бойових дій на сході України. Питання відновлення проекту неодноразово порушувалося як у засобах масової інформації, так і в депутатських запитах та протестними акціями небайдужих атовців.
Так, 24.06.2021 року Закарпатська обласна рада, яку за іронією долі очолює той же Олексій Петров, підтримала депутаський запит Іванча В.В. щодо продовження досліджень архівних матеріалів періоду радянської доби 1944-1955 рр. на теренах сучасного Закарпаття, підготовки та випуску історично- документальних збірників з цієї тематики, і направити на розгляд обласної державної адміністрації. З незрозумілих причин Закарпатська ОДА не знайшла можливості відповісти на це болюче і важливе для закарпатців питання (десятки тисяч наших краян постраждали від репресивної сталінської «машини»).
Як мені стало відомо, депутатський корпус Закарпатської обласної ради знайшов можливість профінансувати в цьому році підготовчі роботи до видання книги правонаступниці проекту «Реабілітовані історією» відомого дослідника Олексія Корсуна. Для цього депутати відмовляються від коштів програми на власне підвищення кваліфікації у сумі 199 тисяч гривень. Натомість пропонується профінансувати у сумі 49,5 тисяч гривень редакційно-видавничі витрати на книгу Олексія Корсуна про завершення радянізації у 1944-1945 роках. Інші кошти з депутської програми йдуть на фінансування програм з отримання гуманітарної допомоги та програму «Турбота» з допомоги соціально незахищеним верствам населення.
У цій ситуації немає жодного «шкурного» питання депутатів Закарпатської облради, а є державницький підхід з використання бюджетних коштів.
З цього приводу на ім’я голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова направлено лист виконуючого повноваження Закарпатської обласної ради Василя Іванча, що дає можливість виділити кошти уже на найближчій сесії Закарпатської обласної ради.
Не є секретом, що відносини між Закарпатською ОДА та Закарпатською облрадою є небезхмарними і часто раціональні пропозиції сприймаються через власні амбіції, щоб показати хто більш впливовий. Як я розумію, подібна ситуація виникла і з порушеним мною питанням.
Закликаю вас, Анатолій Олександрович, відкинути всі сумніви і підписати відповідні документи для того щоб проект «Реабілітовані історією» був завершений у максимально стислі строки.
Власні амбіції не повинні здобувати перемогу над суспільними інтересами та здоровим глуздом.
З повагою,
Павло Федака.

Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.