Фінансовий експерт із Закарпаття розповіла у яких випадках варто брати кредити

Фінансовий експерт із Закарпаття розповіла у яких випадках варто брати кредити

Інна Конар, людина з багаторічним досвідом роботи у фінансовій сфері розповіла у яких випадках вигідно брати кредити і як уникнути помилок у цій сфері.


Кредит – це погано чи добре?

Аби уникнути звинувачень щодо прихованої реклами, розпочну з суті, а потім перейду до белетристики. Сподіваюсь, опісля не будете метати в мене віртуальні яйця😉

Якщо кредит береться для розвитку бізнесу, або закриття касових розривів та ще й під більш-менш сприятливі відсотки, то чому б і ні. Головне, з «холодним розумом» і тямущим фінансистом прорахувати усі можливості та ризики. Іншими словами:

-У Вас є план, містере Фікс?
-Так, у мене є кілька планів 😉🤔

Купувати чайник, або фен у кредит, ну …таке собі рішення. Втім, існують люди, які патологічно не здатні відкладати частину зароблених грошей. Вони запрограмовані на незаможність (злидні ) та позики. І навіть, якщо один борг погаситься, незабаром з’являться нові. Купуючи кавоварку в кредит під 40-70% річних, варто усвідомлювати, що ти придбав декілька кавоварок, одну собі, а решту – умовному «містеру Х», який позичає тобі гроші.

Тепер про відчайдухів. Не секрет, що чимало з тих, хто зараз виїхав за кордон (і не тільки) та не планує повертатись , не сплачують кредити. Хтось не має фінансової можливості, а хтось надихнувся крилатою фразою Ігоря Валерійовича щодо кредитів, які гасять лише дурні, вирішив: війна все спише.
На це я можу лише зазначити, що існують такі явища, як кредитна історія і Бюро кредитних історій. Україна все більше інтегрується з Європою і хто зна, які наслідки матимуть (чи не матимуть) ваші експерименти.

Тепер трішки про мій власний досвід.

Наприкінці 2019 року вартість гривні по відношенню до долара стрімко пішла вниз. Не скористатись цією ситуацією було б дурістю. Тому я і ще декілька людей з мого оточення купили нові автівки, оформивши гривневі кредити в різних державних банках (у комерційних фін.установах відсотки були досить завеликими). Я внесла символічний аванс 1000 доларів у грудні 2019 року і заморозила гривневу вартість автівки, яку мали мені виготовити та доставити в березні 2020р. На момент остаточного оформлення угоди за рахунок курсу і замороженої вартості машини профіт був біля 2000дол.

У моєму випадку, із суми, сплаченої за транспортний засіб і усі супутні витрати, кредитні кошти складали 65%. Син страшено сердився: «навіщо ти «влазиш» у кредити???». Мої аргументи щодо курсу долара, який зростав, а моя зарплата- ні і що я таким чином намагаюсь зберегти вартість частини моїх майбутніх доходів, були для нього непереконливі.

Пройшло менше 3-х років. Кредит я закрила достроково на останьому піку гривневої вартості євро. Да, Ігоре Валерійовичу, я з тих 🤦🏽‍♀️ , хто звик виконувати свої фінансові зобов’язання. Можливо, варто було ще трохи почекати, але мої стосунки з гривнею на той час завершились, відповідно, тема позики себе вичерпала.

У кінцевому підсумку, після підрахунку усіх моїх платежів ( відсотки і тіло кредиту), плюс аванс за машину, плюс страхівка, техобслуговування, машина реально обійшлась мені в ті самі 65% початкової вартості в гривневому еквіваленті, які я власне позичила в банку. Так сталось лише завдяки курсовим кульбітам. Ба більше, мене тепер тішать ціни на auto.ria, де якимось дивом середня вартість аналогічної автівки приблизно складає на сьогодні 88% її вартості у 2020році у доларовому еквіваленті. Тобто, продавши машину, я можу не лише вийти в нуль, а і заробити ~2000 дол. Непогано, після майже трьох років користування автівкою 🤸🏻‍♀️

А ще кажуть, що машина виїхавши з салону, одразу втрачає 20% своєї ціни 🤔
Звісно, це не пляшка шампанського за ціну якої гасились кредити в нульові🍾
Але все-рівно приємно.

Щоб резюмувати, незважаючи на такий позитивний досвід, можу сказати лише: поекспериментувала і досить 😉 Наслідувати мене точно не час. Зрештою, є стабільніші, надійніші методи, які приносять значно більший, передбачуваний і контрольований профіт.

Однак, якщо це буде, до прикладу, щось на кшалт макронівської «інвестиційної» позики на купівлю нерухомості під 1,5 % річних (невже таке існує?? 😲) і з можливістю мінусувати сплачені відсотки від податку на доходи фізичної особи, то чому б і ні 🤦🏽‍♀️😂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *