Фестиваль «Воскресни, писанко» зачарував ужгородців (фото)

Сьогодні, 28 квітня, у древньому Ужгороді назвали переможців Закарпатського фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко».

Дерев’яні, паперові, металеві, прикрашені бісером, крупами, візерунками – тисячі писанок та крашанок сьогодні прикрасили центр Ужгорода. Виконані за всіма можливими унікальними техніками, свої великодні дерева сюди привезли 54 команди з кожного району Закарпаття.

На кованих гілочках кожного металевого дерева, висотою майже у людський зріст, розмістили від ста до трьохсот самобутніх Великодніх яєць. Кожне – ручної роботи, усі учасники команд – у традиційних вишиванках.

Дванадцятирічна Оксана розповіла: писанки для конкурсу виготовляла вперше, а такого різноманіття писанок не бачила ще ніколи в житті:

– Це просто неймовірно! Я знала, що писанкових дерев буде  багато, але такого не очікувала. Мої писанки розмальовані вручну традиційними візерунками, а ось ці – викладені гречкою та пшоном. Виготовлення кожного такого яєчка займає не менше двох годин.

54 писанкових дерева розташували по периметру площі Народної в Ужгороді. По центу – писанка найбільша. Величезне кількаметрове яйце, розмальоване у блакитно-жовтих кольорах.

Такий грандіозний конкурс в області проводять уперше – відбувається він у рамках Указу Президента України, котрим 2013-й проголошено Роком дитячої творчості.

 

   – Закарпаття здавна славиться традиціями писанкарства. Кожен район, кожне село має свої унікальні техніки, котрі, власне, ми й хотіли показати під час цього фестивалю. До того ж, сьогодні Вербна неділя, а передвеликодній період завжди був для закарпатців особливим – саме в цей час люди готуються зустріти світле свято Воскресіння Христового. І дуже радісно, що сьогодні сюди, подивитись на символ Великодня – писанку, прийшло так багато  краян,сказав очільник області Олександр Ледида.

Керівник краю нагородив переможців конкурсу цінними подарунками, грошовими преміями та відзнаками обласної адміністрації.

Отже, заохочувальними призами та грамотами нагороджено команди Ужгорода та Мукачева, а також Мукачівської та Ужгородської спеціалізованих шкіл-інтернатів, та Ужгородського професійного ліцею і Мукачівського професійного ліцею сфери послуг.

Призерів конкурсу на найкраще писанкове дерево визначали у трьох номінаціях: серед команд міст та районів, закладів обласного підпорядкування та професійно-технічних навчальних закладів.

Відтак, 3 місце посіли:

–          Команда Тячівського району;

–          Обласний Палац дітей та юнацтва;

–          Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування.

Володарями призів за 2 місце стали:                 

–          Команда Перечинського району;

–          Хустська спеціалізована школа-інтернат І-ІІ ст.;

–           Тячівський професійний ліцей.

А переможцями конкурсу, – володарями 1 місця, – названо:

–          Команду Хустського району;

–          Закарпатський центр науково-технічної творчості учнівської молоді;

–          Міжгірський професійний ліцей.

Нагадаємо, цими вихідними в обласному центрі триває ще одна творча подія – міжнародні танцювальні змагання  «Uzhgorod Open 2013». Відтак, Олександр Ледида на святі писанок вручив традиційну закарпатську вишиванку президенту Федерації танцювального спорту України Борису Дейчу.

 

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *