Фекалії з балогівської свиноферми топлять закарпатське село (ВІДЕО, ФОТО)

Як стало інформує сайт Нове Закарпаття, у Мукачівському районі цими днями розгорівся справжній екологічний скандал. Власники та керівники місцевих фермерських господарств, що знаходиться на території села Чопівці, довели підприємства до межі екологічної катастрофи.

озероЯк повідомили нам місцеві жителі, котрі побажали залишитись неназваними, небезпечні процеси у Чопівцях почалися ще кілька років тому. Справа в тому, що власники свиноферми «Аденія» та «Кошет», що працюють на території маленького села, не дотримувалися санітарних та виробничих норм і, як наслідок, привели господарства до межі краху, а село – до потенційної екологічної катастрофи. Так, у травні-червні минулого року місцеві жителі стали свідками мору свиней. Тоді на фермі з невідомих причин масово гинули тварини. І їх, замість того щоб спалити чи утилізувати якимось іншим чином, просто викидали у неглибокі вигрібні ями, злегка покривши ґрунтом (в якості доказу наші інформатори представили нам кілька фотографій, зроблених на мобільні телефони).

свині

Халатність та непрофесіоналізм привели до того, що як стверджують свідки, місцеві собаки почали розтягувати мертвечину по всьому селу, розносячи разом з нею невідомі інфекції та трупний сморід. Тим не менш, люди, боячись розправи власників ферм ( та потерпаючи від постійних прямих погроз), мовчки спостерігали за всіма подіями і врешті цей факт відійшов у минуле.

Однак днями село підняла на ноги вже інша небезпека. Набагато серйозніша,ніж напівзгнилі трупи свиней на вулицях. Мова про вигрібну яму, площею майже 4 гектари, переповнену фекаліями.

озеро

Цей відстійник, який за всіма правилами мав би очищуватися кожні три місяці, вже давно перестав справлятися із тією кількістю гною, який туди зливають. Відповідно, дамба, що оточує імпровізоване озеро з гімна, почала тріщати по швам. У трьох місцях люди уже знайшли витік фекалій, які із відстійника потрапляють у невеличкий місцевий потічок Пулуй, а звідти – напряму до річки Латориці.

А ось як нині виглядає цей потічок.

потік

За словами чопівчан, якщо погода зміниться і підуть дощі, дамбу може прорвати і село опиниться у полоні фекалій. До речі, недалеко від цього відстійника (буквально на відстані кількох сотень метрів) знаходиться дитячий садок та початкова школа, у якій навчаються діти від першого до четвертого класів. До невимовного щоденного смороду вони вже звикли. Однак півметровий шар фекалій, який може вкрити Чопівці після прориву дамби, стане дещо серйознішим випробуванням для селян.

Тим не менш, люди все ще бояться відкрито говорити про проблему та звинувачувати власників фермерського господарства у виникненні подібної загрози. За словами чопівчан, ці ферми належать добре відомому в області сімейству Балог та входять до групи підприємств разом із скотобійнею «Гарт», що у Мукачеві, та мережею супермаркетів «Барва». Власне, цей факт робить зрозумілим і повне зникнення всіх актів та рішень робочих комісій, котрі ще кілька років тому перевіряли ферми та знайшли там чимало грубих порушень.

Можливо, сьогодні ця ситуація зміниться. Як стало відомо  із джерел в обласній адміністрації, ще в понеділок у Чопівцях завершила роботу комісія з обласної ветеринарної служби. А вже сьогодні туди навідалося близько десяти членів спеціально створеної робочої групи, до якої увійшли і рятувальники, і екологи, і санепідеміологи,і представники ще ряду профільних служб, котрі вивчили ситуацію на фермі. Залишається чекати на підтвердження цієї інформації та на висновки експертів.

1 comment

михайло says:

загрузилиб декілька прицепів цього добра-та під вората сімейству і вивалили!!! нехай насолоджуються !!!!!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *