Категорії Новини

Екс-міністр культури Кулиняк втратив свою посаду через корупційний скандал у Лаврі


Всього причин, за якими головою Мінкульту був призначений Леонід Новохатько, а не Кулиняк, називають три, пише Олег Вергеліс у своїй статті для ZN.UA.

Перша – “геополітична”: на даному етапі батьківщині потрібен культурний міністр, ще ближчий “російському світу”, а той, що пішов у відставку родом із Західної України.

Друга можлива причина – нібито колишній голова культурного відомства не до кінця усвідомив генеральну лінію партії в поточних справах кінобізнесу (на який з бюджету субсидійовано десятки мільйонів).

Нарешті, “фатальною” причиною могли стати необдумані кадрові призначення Кулиняка, які перетворили минулого літа заповідник Києво-Печерської Лаври в подобу реаліті-шоу “Дом-2”. Тоді заступник директора заповідника , зірка “Плейбоя” Влада Прокаєва заявила, що передала для нього за працевлаштування 50 000 доларів. Цим міністр міг викликати несхвалення президента Віктора Януковича, який людина віруюча.

За даними джерел Вергеліса, новий міністр культури – Новохатько – перш ніж випробувати щастя в кадровому пасьянсі на важливу посаду, заручився підтримкою впливових святих отців Московського патріархату.

Нагадаємо, Михайло Кулиняк керував міністерством культури з 2010 року, проте 24 грудня минулого року був звільнений у зв’язку з відставкою всього уряду. Більше місяця відомство залишалося без голови, а 5 лютого Віктор Янукович призначив на цю посаду Леоніда Новохатька.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *