Екологічна катастрофа нависла над Закарпаттям

Проблеми з довкіллям необхідно розв’язувати ще в зачатку, а не чекати, коли вони переростуть у справжню екологічну катастрофи для сіл, міст, а то й цілої області.

гес

18 червня 2013 року народний депутат України, уповноважений Всеукраїнського об’єднання «Свобода» на Закарпатті Валерій Черняков та голова Закарпатської обласної організації ВО «Свобода» Олег Куцин провели зустріч зі директором громадської організації «Міжнародний інститут людини і глобалістики «Ноосфера», заступником голови громадської ради при Закарпатській ОДА Олегом Лукшею.

Під час заходу було обговорено екологічну ситуацію в краї, зокрема екологічні небезпеки, які можуть постати в Косівській Поляні (тут, попри спротив громади, розпочали підготовчі роботи з видобутку поліметалевих руд), наслідки для екології краю від спорудження на Закарпатті міні-ГЕС та инше. Під час зустрічі Олег Куцин підкреслив, що проблему, яку спричинило намагання видобувати неподалік Косівської Поляни поліметалеві руди, влада намагається спустити на гальмах.

«Якщо влада підтримуватиме вимоги громади тільки на папері, виголошуючи та підтримуючи лише звернення та заяви, а не вживатиме необхідних заходів щодо зупинення будь-яких робіт неподалік населеного пункту, – ця проблема може перерости в екологічну катастрофу. Наслідки будуть ті ж, що нині спостерігаємо в Мужієвому.

У Рахівській райраді, де більшість складають «регіонали», вимоги громади Косівської Поляни про припинення робіт товариства «Мармарош» було підтримано одностайно. Проте, маючи в руках виконавчу владу, «регіонали» не вдарили навіть палець об палець, аби зупинити роботи », – наголосив Олег Куцин.

Своєю чергою народний депутат-свободівець Валерій Черняков додав, що попри намагання правлячої партії вдавати роботу щодо розв’язання екологічних проблем, нині все зводиться до банальної мовчанки або ж навіть лобіювання різних проєктів, які супроводжуються екологічними небезпеками.

«Зараз на Закарпатті існує низка екологічних проблем, як-от проблема в Косівській Поляні. Тут влада вдає, що підтримує вимоги людей, проте насправді бездіє. Інша проблема – зведення міні-ГЕС, де відбувається відверте лобіювання з боку райдержадміністрацій та очільників селищних рад. Наголошу, що такі проблеми необхідно розв’язувати ще в зачатку, а не чекати, коли вони переростуть у справжню екологічну катастрофи для сіл, міст, а то й цілої области. Надалі, ведучи боротьбу за безпечне життя людей, розраховуємо заручитися якнайширшою підтримкою з боку екологічних організацій задля консолідації дій та унеможливлення екологічних небезпек», – наголосив Валерій Черняков.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *