Через Чопську митницю намагалися провезти незадекларовану раритетну книгу

Через Чопську митницю намагалися провезти незадекларовану раритетну книгу

митницяВ ніч з 25 на 26 листопада на митний пост «Тиса» Чопської митниці Міндоходів заїхав українець на вантажопасажирському мікроавтобусі «Mercedes-Benz 313D».

Для проходження митного контролю громадянин України обрав «червоний коридор», подав митну декларацію, в якій зазначив свої паспортні дані, наявність готівки, особисті речі. При усному опитуванні громадянин підтвердив працівникам митниці відомості вказані у митній декларації та заперечив наявність будь-яких інших товарів, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню чи переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено.

В ході митного контролю транспортного засобу та речей громадянина виявлено не вказаний в митній декларації й не заявлену при усному опитуванні книгу іноземного виробництва з написом на корінці переплетення «1894», у вигляді збірки видань «La moda elegante». Книга знаходилось у вантажопасажирському відсіку мікроавтобуса серед особистих речей громадянина, доступ до неї нічим не утруднювався.

Для визначення вартості, а також чи є виявлена збірка видань художньою або історико-культурною цінністю визначить експерт-мистецтвознавець.

У відповідності до вимог частини 5 статті 374 Митного кодексу України культурні цінності виготовлені 50 і більше років тому, незалежно від їх вартості та способу переміщення через митний кордон, підлягають письмовому декларуванню.

Таким чином, українець не заявив точних відомостей про переміщувані ним через митний кордон України товари, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню.

Наразі складено протокол про порушення митних правил, а книгу вилучено.

Інформаційно-комунікаційний відділ Головного управління Міндоходів у Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *