Чемпіонат Закарпаття з приготування бограчів оголосив переможців (відео)

9 травня у закарпатській Косині Берегівського району пройшов чемпіонат області з приготування бограчу – гострого та ситного гуляшу угорської кухні. Готують його лише на відкритому вогні, і кожен господар має власний рецепт варіння бограчу. Переможець отримав у нагороду 25 тисяч гривень.

«Чемпіонат проходив за принципом спортивних змагань – брався до уваги не лише смак страви, а й чи вклалися учасники у час відведений для приготування», – розповіла Олена Маланич, співорганізатор фестивалю бограчу.

Деякі кухарі вдавалися до кулінарних експериментів, інші ж дотримувалися класичної рецептури.

«Родзинка мого бограчу – спеції, – ділиться секретом шеф-кухар із Сваляви Наталя Білас. – Варю на кмині бульйон, додаю базилік, прованські трави, хмелі-сунелі. А ще запалюю гілочку черешні і кидаю це вугілля у бограч, який підсмачую  червоним сухим вином».

Та в будь-якому випадку, у доброму бограчі  має бути багато м’яса та перцю – солодкого і гострого.

«Для бограчу підійде і свинина, і телятина, практично будь-яке м’ясо, окрім курятини», – говорить Олександр Товт, голова журі бограч-чемпіонату.

Та не лише вдалий рецепт – запорука успіху страви. Майстри кухні кажуть,  украй важливо готувати бограч у правильному казані. Власне, казан – це і є «бограч» у  перекладі з угорської.

Після дегустації бограчу оголосили переможця. Ним стала команда Йосипа Антала «Бар Сабіна» з села Рафайново Берегівського району. Бограч цієї команди був одним із найекзотичніших, адже готувався із м’яса дикої косулі.

Йосип Антал, який займається бограчоварінням більше 25 років, вперше приготував цю страву саме за таким рецептом 2 роки тому своїм київським друзям. «Я сам мисливець, а тому знаю, що бограч із м’яса диких тварин не зрівняється із класичним. Той перший бограч з косулі так сподобався і мені, і друзям, що вони дотепер телефонують і згадують про нього», – каже пан Йосип. Стати найкращим кухарю допомагала вся сім’я – дружина, син, невістка. Головний приз – 25 000 гривень – команда планує витратити на особисті потреби та ремонт дитячого садка у селі.

Інші команди стали кращими у таких номінаціях:
• «Глядацькі симпатії» – команда  “Барбекю на замовлення” з Ужгорода;
• «Краща додаткова страва» – команда “Villa квітка” з села Голубине Свалявського району;
• «Краще сервірування» – команда “Карпатія” з села Шаян Хустського району;
• «Кращий вигляд команди – команда “Барбекю на замовлення” з Ужгорода;
• «Лідер продажу» – команда “Свалявська” з міста Свалява;
• «Шиковні кухарі» – команда “Охотник”з села Косино Берегівського району.

бограч2 бограч

/

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *