Американці протягнули “руку дружби” УжНУ

Американці протягнули “руку дружби” УжНУ

Ректор УжНУ, доктор технічних наук, професор Федір Ващук зустрівся із делегацією викладачів коледжу із Орегону (США) – Umpqua Community College (UCC).

ВАщук

«Не уявляю розвитку університету без стажування молодих вчених, у тому числі в іноземних освітніх закладах, – зауважив ректор, обговорюючи із американськими освітянами питання обміну досвідом. – Ми зацікавлені у співпраці, оскільки при УжНУ відтепер діятимуть кілька коледжів, які зможуть запозичити ваш успішний досвід».

Своєю чергою, члени делегації розповіли про напрями і спеціальності, які є спільними для УжНУ та UCC. Співпраця саме у цих галузях може стати найбільш ефективною. Ректор висловив готовність відрядити до США керівників відповідних напрямів у коледжах УжНУ для ознайомлення з американським підходом до процесу освіти та з метою обміну досвідом.

Гості засвідчили проблему наявності аналогічного кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста і в США, тож спільно з коледжами УжНУ матимуть змогу формувати програми підготовки відповідних кадрів з огляду на сучасні потреби ринку праці обох країн.

Члени делегації на чолі з д-ром Роксаною Келлі поспілкувалися з ректором і про суспільно-політичну ситуацію. Також запитували ректора Ужгородського національного університету, як вдається керувати університетом і коледжами, що розташовані у 54 різних будівлях. Вразив гостей і той факт, що бюджет УжНУ (після приєднання ЗакДУ) становить фактично половину бюджету міста Ужгород. «У нас надто централізоване управління. Багато справ, які можуть вирішуватися на рівні підрозділу, погоджуються тільки ректоратом чи особисто керівником. Чекаємо нового закону, який дасть більшу автономію структурним підрозділам. Адже найкращі результати тоді, коли працює команда професіоналів, які відповідально очолюють певну ділянку роботи», – зауважив проф. Ф. Ващук. «Можу сказати те ж саме і з огляду на наші реалії», – підтвердила тезу д-р Роксана Келлі.

Науковець також передала ректору Ф.Ващуку листа від д-ра Джо Олсона, президента Umpqua Community College, у якому, зокрема, йдеться: «Мені шкода, що не вдалося особисто супроводжувати групу у зв’язку із участю у засіданнях Уряду штату Орегон, де, разом з іншими президентами вищих навчальних закладів, протекціоную інтереси нашого коледжу. Щиро зацікавлений ознайомитись із результатами поїздки нашої делегації та планами щодо майбутньої співпраці UCC та УжНУ».

До слова, Umpqua Community College знову обраний місцем зустрічі для наступної української делегації програми Ukrainian Open World Delegation, яка проходитиме у листопаді 2013 рокута до якої зможуть долучитися науковці, викладачі та студенти УжНУ. Повідомив офіційний сайт УжНУ

 


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.