Активісти з пулу Балоги атакують закарпатську журналістку

Активісти з пулу Балоги атакують закарпатську журналістку

Нещодавно регіональні веб-ЗМІ облетіла новина, про те, що група журналістів навідалася до Прокурора Закарпатської області зі скаргами на діяльність закарпатської правозахисниці Лариси Ступак. Повідомляє Закарпатський інсайдер

Світлина взята з відкритих акаунтів соцмережі FB.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомила Галина Ярцева.

Сьогодні ходили в прокуратуру. Іншим разом можна було щось зфіглювати, але ситуація уже зайшла занадто далеко, тому не смішно якось. Псевдоактивісти, псевдожурналісти, усе, до чого торкається ця скажена зграя перетворюється на псевдо. Ви ж розрозуміли, що я про банду ступак-данацко-желєзняк і т.д. Чортів, яких випустила з табакерки влада, і які завзято беруться за руйнівну роботу, якою б низькою вона не була. Я посміялась, коли шукали мої будинки і автівки, стримувала багатьох, аби не робити додаткового піару цим “людішкам”, але сьогодні ми прийшли в прокуратуру, бо якось втратився берег. Сьогодні ця банда шиє кримінальну справу Наталці Зотовій, керівнику управління соцзахисту Мукачева, колишньому власкору плюсів і волонтеру нашої організації “Рух підтримки закарпатських військових”. Мова йде про надання персональних даних і перешкоджання ступак в “її журналістській діяльності”. Я бачу в цьому достатньо велику загрозу не просто для іміджа конкретної людини, для усієї закарпатської журналістики і волонтерського руху. Зотова, я переконана, вийде з цієї ситуації з честю, хоча нерви уже потріпали не слабо. А кинути тінь на людей, які починали волонтерську роботу в допомозі армії, або спаплюжити усі стандарти журналістики, видається, саме це переслідує ступак. Сидіти і мовчати в кущах уже не вийде, дорогі колеги. Бо так нас по одному розірвуть на паздіря. Гуртуємось і давайте поборемось за честь своєї професії!
РАЗОМ МИ СИЛА?

Приводом до такого візиту, вочевидь, стала реакція на журналістські розслідування Лариси Ступак відносно згадуваної очільниці УПСЗН Мукачева – Зотової Наталії.

В ході здійснення професійної діяльності, кореспондент газети Сила народного контролю подала декілька інформаційних запитів на отримання публічної інформації, зокрема запитувала списки осіб, які отримали мільйони гривень різного роду виплат. Взагалом, за період з 2016 року по сьогоднішній день було подано близько 15-ти запитів. На жоден з них не було відповіді з публічною інформацією Управління праці та соціального захисту населення.

Такі дії кваліфікуютсья порушенням Закону України “Про доступ до публічної інформації” та являютсья правопорушенням, яке підлягає під Стаття 171. ККУ – Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

В зв’язку з порушенням законодавства, журналістка Лариса Приходько звернулася до правоохоронців, аби ті відкрили відповідні провадження щодо мукачіської чиновниці. Закарпатська правозахисниця впевнена – люди повинні знати хто отримує 5-ти та 6-тизначні грошові допомоги від управління, та чому ці виплати отримують не жителі Мукачева, а наприклад – чоловік чиновниці, який прописаний в с. Гут, або жителі сусідніх сел.

Мова йде про можливу розтрату мільйонів гривень жителів Мукачева. Чи дійсно ці гроші отримали хворі мукачівці, соціально незахищені жителі міста, або учасники АТО з міста над Латорицею?

Пізніше, Лариса Ступак виявила, що Наталія Зотова володіє двома самобудами в м. Мукачево, на самозахопленій нею земельнцій ділянці. Один з цих самобудів донька Зотової здає в оренду. Також чиновниця оформляла субсидію своєму чоловікові, який, разом з донькою, прописаний у військовій частині, яка знаходиться в Берегівському районі. Згадувана в/ч виявилися неіснуючою. Про це детально розповідалося в матеріалі – Гараж і будинок мукачівської чиновниці виявилися примарами?

Варто додати, що після цього скандалу, керівництво міста Мукачево винесло на голосування узаконення земельних ділянок за очільницею УПСЗН міста.

Цікаво, що день візиту до прокурора області співпав з днем коли прокурор Мукачівської прокуратури мав вручити підозру Наталії Зотовій за вчинений нею злочин за ст. 171 ч. 3. (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

На світлині Галини Ярцевої у соцмережі FB чітко видно працівників Мукачівської міськради, які в робочий час пішли скаржитися на те, що громадянка України та представник ЗМІ вирішила скористатися своїм правом на доступ до публічної інформації. Чи отримують ці чиновниці заробітню плату за цей день?

 

Сенсаційні розслідування зловживань Зотової спонукали її екс-колегу (далі на скан-копії вирізки з газети) здійснити групову зустріч з очільником прокуратури області та поскаржитися на дії Лариси Ступак. Цей візит фактично підтвердив дискримінаційні наміри і свою змову переслідування Ступак за її діяльність.

Вирізка з газети “Тиждень Закарпаття” від 24 вересня 2005 року. Напівоголені фото на фоні порожніх пляшок з під спиртного – не являються порушенням етики журналіста.

Зустріч з Володимиром Гаврилюком таки дала тимчасовий ефект – підозра Зотовій не погоджена прокурором Мукачіської прокуратури без жодних на те причин. За інформацією джерел з Мукачівської прокуратури, працівники відомства ламають голову над тим, як не довести справу Зотової до суду.

Серед основних ідей – вимагати від слідства довести те, що Лариса Ступак дійсно являється журналістом, і це при тому, що Ступак вже виграла судову справу в якості представника ЗМІ, а до провадження долучала свідоцтво про реєстрацію газети Сила народного контролю (ЗТ №626/228Р від 10.10.2014 року), своє журналістське посвідчення, та примірник цієї газети.

Учасників цієї змови, скоріш за все, чекає фіаско, оскільки є дуже багато зафіксованих епізодів ненадання інформації, тож шансу зпустити на гальмах підозру – немає.

Сьогодні закарпатська правозахисниця нагадала згадуваним особам про кримінальну відповідальність та подала до Нацполіції повідомлення про злочин організованої групи осіб за переслідування її, саме як журналіста:

Галина Ярцева (Закарпатська богіня журналістики) разом із іншими “ображеними” за долю чиновниці, Зотової Н, В., яка систематично і зухвало не виконує ЗУ “Про доступ до публічної інформації” організувала у себе на сторінці кампанію цькування Ступак Л. ( Приходько Л.) за її журналістську діяльність. Публічного приниження, цькування, залякування,образ їм здалось замало.

І тому, Галина Ярцева і її друзі, за попередньою змовою, вирішили масово надсилати завідомо сфальсифіковані скарги адміністрації Facebook з метою блокування мого аккаунта та публікацій.

Окрім того, на її сторінці опублікова відеоінструкція, як саме треба надсилати неправдиві повідомлення про аккаунт журналіста та групи “СНК” адміністрації ФБ.

Ця неприкрита, ганебна і надзвичайно “етична” кампанія проти журналіста відбувається ось тут.

На переконання вказаних осіб, що я являюсь редактором газети “Сила народного контролю” публікую своє журналістьске посвідчення і попереджаю всіх, хто бав участь у переслідуванні журналіста та закликав заблокувати мої публікації, про кримінальну відповідальність за таку діяльність.

Згадуваних осіб та організації прошу звернути увагу на організоване переслідування журналіста Л.Ступак ( Л.Приходько): 

Committee to Protect Journalists Reporters Without Borders (RSF USA), Freedom House, Amnesty International USA, Amnesty International UK,  керівника НП в Закарпатській області Роман Стефанишин, представників Прокуратура Закарпатської області.

 

В підсумку виходить, що простий злочин в перешкоджанні діяльності журналіста і його дискрімінації через особиту неприязнь, Наталія Зотова та її подруги намагаються представити, як подвиг.

Винуватицю представити героєм, а журналіста, яка чітко дотримується вимог закону і відстоює свої права, наданими їй законом способом (через відкриття кримінальних проваджень),  намагаються представити злочинцем.

Так хто ж займається інформаційним кілерством?

Свої незаконні дії організована група осіб, що зухвало і публічно порушує ст. 171 ККУ виправдовують тим, що нібито редактор газети Ступак Л. поводить себе неетично.

А як поводить себе группа, що домовилась за надуманою, неправдивою причиною скаржитись адміністрації ФБ на сторінку журналіста з метою припинити її журналістьку діяльність? Етично?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.