75-річний ювілей закарпатського ветерана футболу

футболЙдеться про Омеляна Горвата, котрого знають шанують не лише на Мукачівщині, звідки він родом, але і в області, спортивних колах усієї країни. І недарма! Заслужив бо!

Скажімо, майстер спорту Григорій Куруц згадує про нього у числі газети «Мукачівська ратуша» за 4 квітня наступне: «Перед товариською грою на центральному стадіоні Мукачева Омелян Горват потис руку заслуженому майстру спорту, незмінному протягом десяти років капітану динамівців Василю Турянчику. Зустріч футбольних дружин — майстрів класу «Б» «Приладиста» та команди-переможця першості колишнього Радянського Союзу, володаря Кубка СРСР київського «Динамо» викликала неабиякий інтерес. Ще б пак! Адже кияни обрали своїм спаринг-партнером  не ужгородську «Верховину», а мукачівців, які в тому сезоні посіли третє місце в зональних змаганнях і четверте — у фінальній частині чемпіонату України серед колективів фізкультури. Ця неординарна подія в спортивному житті нашого краю мала неабиякий розголос. Футбольна тема була в центрі уваги мешканців Мукачева і району, а трибуни місцевого стадіону переповнені вболівальниками з саморобними музичними інструментами, диригентами та виконавцями різноманітних мелодій для підтримки рідної команди…»

Що й казати, і Омелян Горват, і Василь Турянчик були яскравими представниками закарпатської школи футболу та лідерами своїх команд. Із того часу було ще багато зіграно, чимало доброго зроблено, немало й  написано в різних інформаційних джерелах про доброчесного Омеляна Горвата  —  гравця, тренера і громадського діяча нашої області. Хочеться й нам, приязним землякам, зі свого боку побажати йому усіх гараздів на дальшому доброму шляху через життєву ниву, адже 4 квітня Омеляну Євгеновичу сповнилося 75 літ.  Він досі всією душею в футболі, хоча й позаду залишилися роки успішних виступів на футбольних аренах, плідна і результативна праця на тренерських посадах. Він виховав тріо братів Корпонаїв, котрі грали в ліпших клубних командах Молдови і України. Його вихованець Олександр Когутич захищав кольори ОСК «Закарпаття». Багато інших майстрів шкіряного м’яча отримали від О.Горвата путівки у великий футбол. Цим тренер-педагог зробив свій неоцінимий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в нашім краї.

Хай щастить  же вам, Омеляне Євгеновичу! В усьому!

Василь ЗУБАЧ.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *