Життя після… Ужгородського університету

КостюкСвоїми поглядом на сучасну освіту та спогадами про пережиті роки в університеті поділилася випускниця інженерно-технічного факультету Лариса Косюк, нині інженер з якості ТОВ «Металворкс»Ларисо, розкажіть трохи про себе: звідки родом, де навчалися? Народилася я в мальовничому селі Лопухово Тячівського району. Сім’я у мене велика – я, 4 брати і 2 сестри, тож в дитинстві сумувати не доводилося, бо завжди була компанія. Навчалася я в Лопухівській ЗОШ. Шкільні роки були яскравими, насиченими – друзі дитинства, хороші вчителі, найкращий у світі директор школи Світлана Миколаївна Цубера, яка, крім того, була моєю першою вчителькою. Але все колись закінчується…

  • Ви стали випускницею, абітурієнткою. Чому вирішили вступити на ІТФ?

Оскільки нашому випуску «випала честь» першими вступати до вишів за результатами ЗНО, то про майбутній фах довелося серйозно подумати ще в 11 класі. Про існування інженерно-технічного факультету в УжНУ я дізналася з «Довідника абітурієнта», як і про те, що для вступу потрібна була фізика. А зважаючи на те, що в 11 класі я була впевнена, що піду вчитися на математичний, предмети на ЗНО напросилися самі – математика, фізика та українська мова. Документи я подала на 3 факультети – математичний, інженерно-технічний та фізичний. Дуже важко було вибирати, куди ж все таки піти… В останню ніч (перед тим, як треба було обрати, на якому з факультетів залишити оригінали сертифікатів) я все ж вирішила піти саме на ІТФ, оскільки для мене тоді він був найзагадковішим – я не знала напевно, чого там навчатимуть, тому і пішла перевірити.

  • Оскільки обраний вами факультет – технічний, він традиційно вважається «хлоп’ячим». Як Ви почувались у цілковито чоловічому колективі? Певно, доводилось боротися з великою кількістю кавалерів?

Хлопців дійсно у нас багато. Пам’ятаю, як страшно було в перший день на парах – сиділа одна і повна аудиторія хлопців, не звикла я тоді до такої компанії. Але з часом стало простіше – ми познайомилися, подружилися… До кінця 5-го курсу мої однокурсники стали мені як рідні. Веселі, добрі, завжди готові допомогти та підтримати. За час навчання з ними я зрозуміла, що у чоловічому колективі почуваю себе комфортніше, ніж у жіночому. З ними простіше знайти спільну мову. Вони ті, з ким не треба мірятися висотою підборів чи вартістю парфумів.

  • Яку б за 10-бальною шкалою ви дали оцінку тим знанням, які здобули за період навчання? Чому?

Думаю, що 7. Десь щось списала, щось не довчила… А взагалі виклад матеріалу на факультеті змістовний, тож якщо поставитися до навчання серйозно, то і знання будуть відповідні.

  • Що б Ви змінили у системі освіти і яким чином?

Система освіти далеко не досконала, і це не секрет. А якщо говорити про якісь зміни щодо ІТФ, то я б зробила 2 речі: по-перше, більше практичних занять – теорії вивчається багато, а практики недостатньо. Звичайно, це значною мірою пов’язано із ресурсами, але тим не менше; по-друге, я б додала більш серйозне вивчення іноземної мови. Більшість студентів навіть не уявляє, які переваги дає знання іноземної мови при прийомі на роботу, адже найперспективнішими зараз є підприємства з іноземними замовниками, іноземними інвестиціями. Моя порада всім – вчіть іноземні мови.

  • Скажіть, будь ласка, які перспективи у вас зараз? Чим займаєтеся і що плануєте робити?

Наразі я працюю інженером з якості на одному з перспективних підприємств – це ТОВ «Металворкс», яке знаходиться у с. Минай. До речі, майже всі працівники нашого підприємства – випускники ІТФ. Основним моїм завданням є забезпечити стабільний випуск відповідної якісної продукції. Щось кардинально змінювати не планую, оскільки підприємство розвивається, і є до чого прагнути.

  • Якби була можливість, то ви би повернулися на ІТФ чи обрали б іншу спеціальність?

Я впевнена, що обрала б ІТФ – мені сподобалося.

  • Гадаю, ви стежите за життям факультету, рідної кафедри. Спробуйте зробити невелике порівняння стану науки за часів вашого студентства і зараз. Що змінилося?

Я не так давно закінчила університет, тому порівнювати поки що важко. Я б з радістю повернула повні семестри навчання і повноцінні пари, а не скорочений варіант.

  • І наостанок порадьте: чому Ви рекомендуєте абітурієнтам вступати на ІТФ?

Тому що інженер – це дуже потрібна професія. Варто зазначити, що викладачі факультету активно допомагають студентам з пошуком роботи. Тому є реальна можливість знайти роботу за спеціальністю, а навіть якщо людина працюватиме в іншій сфері, то знання інженерії не буде зайвим у повсякденному житті. Адже інженер – це винахідник, творець.

  • Дякую за розмову! Нехай Вам щастить!

Навзаєм!

Розмовляла Оксана Пітра,
студентка відділення журналістики
Медіацентр УжНУ

1 comment

Наталія says:

Наша ГОРДІСТЬ!) Бажаємо творчого натхнення та кар’єрного зросту! Лорка так тримати!..

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *