“Зелена енергетика” нищить довкілля Закарпаття (фото)

21 липня 2023 р. група з екологів, журналістів та мандрівників вирушили на Верховино-Вододільних Хребет, що розташований на межі Закарпатської та Львівської областей.
Весь Вододільний Хребет відноситься до Смарагдової мережі і є особливо цінною екосистемою для всеєвропейського довкілля Карпатських гір. Зі всіх боків він оточений природно-заповідним фондом – Національними парками, заповідниками, заказниками.
У 2022 році депутати Жденіївської селищної ради одностайно підтримали звернення ТОВ «Вітряні парки України» та видали дозвіл на встановлення в межах громади так званих щогл – обладнання, що вимірює швидкість вітру.
Незабаром, над селом Кічерний була розміщена перша щогла, яка простояла на полонині 4 місяці і згодом впала.
«Після наслідків щодо пошкодження на полонинах Руній та Лютянській Голиці, у сусідніх з нашою закарпатських громад, які зафіксувала Державна екологічна інспекція у Закарпатській області, ми вирішили перевірити, а що відбувається у нас – каже Наталія Вишневська, голова громадської організації «Зберегти Пікуй». Те, що ми побачили, шокувало всіх нас, без перебільшення – знищений буковий ліс разом із буковим криволіссям, знято ґрунтовий покров, вивернуті великі шматки землі разом з яфинниками, прокладено нову дорогу на схилах полонини з суттєвим перепадом висот. Там, де існувала недоторкана первісна екосистема все зруйновано й пошкоджено. Дике варварство до гірських полонин і лісів протяжністю близько 5 км.».
Шлях ініціативної групи пролягав з села Розтока по блакитному туристичному маршруту на гору Хрести, до гори Розсипанець по червоному туристичному маршруту і дали до гори Бегар.
«Ми пройшли весь шлях, де побувала важка техніка «Вітряних парків України», каже Оксана Ісевич – керівниця ГО «Пригоди Мандрівника». Я та мої колеги, можемо констатувати, що ці туристичні маршрути фактично знищені – зруйнована стежка, що йшла через буковий ліс, вона перетворена на широку ґрунтову дорогу з численними пошкодженими, вивернутими з коренями, буковими молодими і віковими деревами. На полонині, червоний маршрут також зазнав впливу – грейдерами він перетворений на жахіття, відкрито доступ до будь якого джипінгу».
«Розміщення ВЕС у горах неприпустимо. Тут не може бути ніяких компромісів. Ми побачили наслідки лише від однієї щогли, а що очікувати, за умов початку будівництва вітряків – від влаштування бетонних фундаментів до монтування самого вітряка, додала Наталія Вишневська. Рекомендуємо «Вітряним паркам України» вибирати інші майданчики, відмовитися від намірів будувати ВЕС на Хребтах Закарпаття, дотримуватися природоохоронних законів України і законів взагалі, не починати свою діяльність тут з порушень».
За результатами громадської інспекції готується подання до всіх органів місцевої та центральної державної влади, за захистом екологічних прав громади та прав закарпатського гірського довкілля.
Чи в курсі депутати Жденіївської сільради та її Голова, що накоїли ТОВ «Вітряні парки України» на території громади….
22.07.23.
с. Щербовець, Закарпаття.
Коментарі:
Наталія Вишневська 098 2576176

6 comments

Коля says:

А як рубати дерева на дрова та возити не зна куди – то не шкодить. А от зелена енергетика – шкодить. Вже б не працювали на тих, хто лобіює атомну та вугільну єнергетику. Бо то зазвичай вони так кажуть – “зелена єнергетика шкодить природі”.

KGB says:

На жаль,скотам совісті не займати.

Санна says:

Зелена енегргетика шкодить довкіллю?Це смішно.

Андрій Мажуга says:

Я так і не зрозумів, щогла погодила дерево на яке впала? А я думав що весь хребет випиляли і вивезли щоб щогла могла спокійно впасти! Чи хребет випиляли ще до щогли?

Юрій says:

Енергетика з сокирою по лісах не ходить. Паливо, тріска інакше, закуповується на договірній основі. А що там лісогосподарства у лісах витворяють, то вже інша справа.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *