Закарпатці взяли участь в Рішельєвських читаннях

Закарпатці взяли участь в Рішельєвських читаннях

європаПолітика європейської інтеграції починається з модернізації державної служби

З 26 по 27 вересня у м. Одеса за міжнародною участю проводилися V Щорічні Рішельєвські академічні читання на тему: «Модернізація державної служби в умовах реалізації політики європейської інтеграції». Захід організовано Національним агентством України з питань державної служби, голова Толкованов В.В.

У роботі  прийняли участь Олександр Касянюк – заступник керівника Головного Управління з питань регіональної та кадрової політики – керівник управління з питань кадрової політики Адміністрації Президента України, Володимир Яловий – заступник Керівника Апарату Верховної Ради України, Володимир Завальнюк – ректор Національного університету «Одеська юридична академія» та  біля 150 представників органів державної влади і місцевого самоврядування, державних установ, громадських та профспілкових організацій, керівники територіальних управлінь Головдержслужби України, центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, вищих навчальних закладів, які готують фахівців у галузі знань «Державне управління» та міжнародні експерти у сфері державного управління. Від Закарпатської області участь у заході взяли  начальник управління державної служби Головдержслужби України в Закарпатській області Сивоус С.В. та заступник начальника Закарпатського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій Дудич М.І.

Впродовж заходу обговорювались стратегічні питання, пов’язані з проведенням реформи державної служби та служби в органах місцевого самоврядування та основні напрями модернізації державного управління в контексті європейського вектору розвитку нашої держави, представлено досвід реалізації європейських стандартів державної служби.

Єєвропейські експерти поділилися досвідом реформування державної служби та навчання державних службовців у Польщі та Франції, зокрема Керівник державної служби Республіки Польща Славомір Бродзінскі ознайомив учасників заходу з процесом європейської інтеграції державної служби в Польщі. Експерт Генерального директорату адміністрації та державної служби Французької Республіки П’єр Профізі під час виступу поділився досвідом Французької Республіки щодо навчання вищого корпусу державної служби. Керівник проекту Twinning «Підтримка розвитку державної служби в Україні» Марчін Сакович звернув увагу учасників читань на необхідність модернізації навчання державних службовців у контексті європейської інтеграції.

Заслуговує на увагу той факт, що зі слів керівника державної служби республіки Польщі Славоміра  Бродзінскі правова основа державної служби республіки Польща  закладена в конституції країни. Голова державної служби підпорядкований прем’єр міністру країни, який  призначає його та погоджує призначення 64 регіональних директорів. Працівники держслужби не мають права  входити до політичних партій та різного роду  політичних сил.

На думку іноземців реформи в Україні потрібно починати з  модернізації державної служби. Все повинно робитися  поетапно,  згідно запропонованих програм, які наблизять Україну до європейських норм та стандартів, однак на це потрібні чималі кошти. На реформи держустанов  Польщі тільки по програмі «ФАРЕ», яка фінансується по теперішній час Євросоюзом витрачено  499 мільйонів євро. До слова бюджет програми «ФАРЕ» на 20002006 рр.складав   понад 10 млрд євро. Програма «ФАРЕ»  один з трьох фінансових інструментів Європейського Союзу (разом з «САПАРД» та «ІСПА») на допомогу країнам-кандидатам з Центральної та Східної Європи у підготовці до вступу в ЄС.

Її головними завданнями є :

  1. поліпшити державне керування та інституції, щоб вони могли ефективно працювати в ЄС;
  2. сприяти засвоєнню масштабного правового доробку ЄС і скорочення перехідного періоду;
  3. сприяти економічному й соціальному зближенню.

Зі слів Славоміра  Бродзінскі на його думку  наша країна на даний час знаходиться в часі там де була Польща у 1993 році. Тільки зусиллями всієї громади можна досягнути позитивного результату здійснивши ряд реформ. Зі свого боку Польща та країни Європейського союзу готові надавати кандидатам до ЄС допомогу.  Україні є над чим задуматись.

За інформацією начальника управління  державної

служби  в Закарпатській області Сергія  Сивоуса

 


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.