Викладач Академії культури і мистецтв представив Україну на виставці у Франції!
Михайло Дорогович, знаний закарпатський фотограф-портретист, документаліст і викладач Академії культури і мистецтв, зробив черговий важливий внесок у популяризацію української культури на світовій арені. Він представив свою серію робіт на щорічній виставці «STATE OF THE WORLD 2024» («Стан світу 2024»), яка проходить у Парижі.
Ця престижна подія щороку збирає фотографів з усього світу, щоб висвітлити важливі соціальні теми через фотопроєкти. У своїй серії «The unique Roma culture of Keldelari» («Унікальна культура ромів Келделарі») Михайло знайомить глядачів із життям ромів Закарпаття, які мешкають у селах Королево та Підвиноградів.
«Головна подія, завдяки якій я приїхав у Париж, – перемога моєї серії в кураторському відборі президента Farmani Group Хоссейна Фармані. Моя робота увійшла до 30 найкращих фотоісторій цього року», – розповів Михайло у своїх соціальних мережах.
Ознайомитися з унікальною серією світлин можна за посиланням: https://px3.fr/winners/curator/2024/1-115097-24/
Експозицію у Парижі проводять щорічно, на виставці розглядають найважливіші соціальні теми світу через фотопроекти. Серія фотографій Михайла Дороговича «Унікальна культура ромів Келделарі» потрапила в топ-30 найкращих фотоісторій цього року.
Михайло Дорогович фотографував ромів у Королеві та Підвиноградові. Ці ромські громади є одними з найзакритіших в Україні. Тут діє суворий закон, що жінки повинні носити довгі спідниці чи сукні. Спідниці часто складаються з такої кількості шарів, що можуть важити до 10 кілограмів. Їхній одяг, культура, традиції занурюють у зовсім інший дивовижний світ.
Фото: Михайло Дорогович