Закарпатських зеків тягне назад на зону

зонаНа кримінальну стежку люди стають з різних причин, одні – чисто випадково, інші – свідомо. Але не кожному, хто потрапляє у місця позбавлення волі, потім вдається звернути з цього кримінального шляху.

 Зазвичай колишні «зеки» важко адаптовуються на волі. Що б ми не казали, але знайти роботу недавньому вязневі, створити повноцінну сімю – справа не з легких. Переважно такі громадяни рано чи пізно розчаровуються, стикнувшись з життєвими реаліями, і воліють за краще знову повернутися у місця не надто віддаленні, де вони встигли стати «своїми».

 Сусіди прокинулися від брязкоту розбитого віконного скла

 Село Велика Копаня на Виноградівщині належить до тих населених пунктів, де люди, хоч і знаються один з одним, все ж не завжди відають, що твориться в усіх його куточках. Але 39-річного місцевого жителя Володимира знає майже кожен у Великій Копані. Чоловік недавно вийшов з тюрми і користувався серед односільчан недоброю славою. Особливої біди людям не робив, однак мав слабість потягнути чужі речі.

 Кілька днів тому уночі сусіди одного із сільських помешкань прокинулися від дивного брязкоту розбитого скла. Люди у провінції, як правило, допитливі, тому відразу кинулися зясувати, що до чого. Коли визирнули через вікно, то побачили Володимира, який саме залазив у сусідське помешкання, господині якого тимчасового не було вдома. Самі розбиратися із зухвальцем сільчани не стали — побоялися, тому зателефонували дільничному, котрий залишив напередодні людям свою візитку.

 За якийсь час «шериф» разом зі своїми колегами навідався до оселі підозрюваного. Візиту міліціонерів чоловяга явно не очікував, адже саме в той момент розклав по хаті крадені речі. Діватися було нікуди, довелося зізнатися у скоєному злочині. Як виявилося, ця крадіжка — не єдиний «подвиг» Володимира. Оскільки на мамину пенсію дуже не розгуляєш, спритник після виходу з тюрми тільки те й робив, що крав. На сьогодні він зізнався у скоєнні трьох епізодів злочинних зазіхань на чуже майно. Гроші, поцуплені у людей, зловмисник встигнув на той час витратити, а речі у нього вилучили.

 Хустський «зек» промишляв у Сваляві

 Коли житель Хуста свого часу відбував покарання за скоєння протиправних діянь, то познайомився у вязниці на Хмельниччині зі своїм земляком зі Сваляви. Останній, щоправда, звязався з криміналом випадково, як кажуть, «по молодості». Отож після виходу з місць не надто віддалених свалявський «зек» вирішив кардинально змінити своє життя: працевлаштувався і вже мав намір створити сім’ю. Кілька місяців тому він зустрівся зі своїм співкамерником з Хуста і запросив його до себе додому, пообіцявши знайти на Свалявщині якусь роботу. Але чоловік не взяв до уваги той факт, що досвідчений у кримінальних справах земляк не має жодного наміру щось змінювати у своєму житті. Приїхав погостювати він тільки з однією метою — в іншому районі сподівався, що його ніхто не знає, тож можна тут розгорнути активну протиправну діяльність.

 Свалявський приятель думав що його гість ходить по місту, шукаючи собі роботу, а той тим часом «досліджував», де можна чимось на дурняк поживитися. За тиждень часу зловмисник встигнув «обчистити» кілька помешкань у Сваляві, де поцупив водяний насос, пристрій для висушування білизни, гроші, а також проникнув у магазин та дитячий садок в селі Пасіка, заліз ще й у крамницю в селі Суслово. Другові пояснив, буцімто продукти харчування, якими він щедро пригощав його, заробив.

 Коли співробітникам Свалявського РВ УМВС почали надходити заяви від потерпілих громадян про однотипні крадіжки, стражі порядку відразу вирішили перевірити адміннаглядних осіб. До їхнього числа належить і згаданий «зек», свалявський приятель хустянина. Від сусідів цього чоловіка міліціонери довідалися: останні кілька тижнів в його помешканні оселився підозрілих чолов’яга. Прослідкували за ним, і невдовзі спіймали спритника на гарячому. Розуміючи, що за такі злочини, тим паче маючи судимість, йому загрожує чималий термін ув’язнення, хустський злодій поспішив написати явку з повинною. Наразі він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання, відкрито провадження за ст. 185 ч. 3 ККУ «Крадіжка з проникненням», повідомив співробітник Свалявського РВ УМВС старший лейтенант міліції Сергій Кубаш.

 Ольга СТЕФАНЕЦЬ,

«Відомості міліції»

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *