Закарпатського соцінспектора засудили через ромських дітей (ВІДЕО)

У Закарпатті засудили соціального інспектора. Рік позбавлення волі і штраф – понад сімдесят тисяч гривень. Інспектора звинувачують у службовій недбалості, через яку державі завдано збитків.

Усі подробиці цієї історії – у МариниКоваль.

У містечку Берегове на дві з половиною тисячі соціально-незахищених – один інспектор. Донедавна – ним була Світлана Нофенко. Нині – її судять. За службове недбальство.

Вона буцімто не догледіла, що її підопічні, які отримували допомогу від держави як матері-одиначки, насправді виховували дітей разом з їхніми батьками. Світлана своєї вини не визнає.

Веде нас до однієї з матерів, через яку тепер має клопіт.

Ця жінка – Зіта Лакатош. За словами Світлани, документи на оформлення допомоги як матері-одиначки подавала 5 років тому. Принесла свідоцтво про народження дитини, в якому батько – не зазначений. Не застала соціальний інспектор чоловіка і вдома.

Та якби й був чоловік у хаті, як виявити, що він – батько дітей, каже Світлана. Адже закон не забороняє матерям-одиначкам жити зі співмешканцями.

“Не одна комісія, ні один соціальний працівник – він не може і на нього не покладено повноважень з визначення біологічного походження, і це не входить у їхні обов’язки”, – говорить Олександр Нофенко, правозахисник.

А от міліція провела ДНК-тести й виявила: п’ятеро матерів упродовж п’яти років отримували державну допомогу як одиначки, мешкаючи при цьому з біологічними батьками дітей.

За недогляд – соціального інспектора засудили до року позбавлення волі та штрафу – сімдесяти п’яти тисяч гривень. Саме стільки держава переплатила матерям.

“Якщо вона прийшла, перевіряє, з ким проживає мати-одиначка, вона, звісно, має запитати, хто це чоловік. Має це зафіксувати в акті, подати, а потім є відповідні органи, які вже більш детально мають перевірити – чи-то співмешканець, чи чоловік”, – говорить Лайош Гал, голова Берегівського районного суду.

Та Світлана має намір довести свою невинуватість – і вже подала апеляцію.

Марина Коваль, Юрій Ковальов, Новини, телеканал “Інтер”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *