За період війни в Закарпаття інвестовано українським бізнесом близько 500 млн доларів

За період війни в Закарпаття інвестовано українським бізнесом близько 500 млн доларів. З’явилося нових 8 індустріальних парків, загалом їх 9. До початку війни був тільки один. Такі цифри озвучив Василь Іванчо, заступник голови Закарпатської ОДА на форумі Re:Open Zakarpattia.


За словами Василя Іванча, за період війни в Закарпаття інвестовано українським бізнесом близько 500 млн доларів. Із задекларованих станом на сьогодні ще близько 1,2 млрд доларів буде. «Почалася реалізація інвестиційних проєктів. Загалом більше 1,5 млрд доларів буде інвестовано у наш край. Шкода, що це лише наш український інвестор. Іноземні інвестори за період війни у нас не такі відчутні, щоб про них говорити», – зазначив посадовець.

Цікавий фактор, за словами Василя Іванча, який відрізняє нас від решти нашої країни  – податок на прибуток. Він не дотичний до бюджету територіальних громад, але він дотичний до обласного бюджету. Адже 10% від надходжень податку на прибуток, який декларує бізнес у Закарпатській області, 10% від цієї суми залишається в обласному бюджеті. 0,88 млн грн від бізнесу надійшло за підсумками  2021 року (за довоєнний рівень). Очікувана сума надходжень у 2024 році  – це набагато більше ніж 300 млн грн, а це більше 3 млрд грн сплаченого податку на прибуток.

«У контексті цього податку на прибуток хочеться сказати, що також відрізняє нас від інших те прибуткове навантаження, яке має бізнес – 3,5 % податкове навантаження в області при середньоукраїнському 2,5 % – найбільше серед всіх інших регіонів, – каже Василь Іванчо.

Основний виклик для закарпатської економіки – пошук балансу між мобілізацією та економікою, друге – ситуація в енергетичній сфері. Третя проблема, яка була в нас минулого року, перетин кордону (блокування польського кордону).

«Впевнений, що Закарпаття отримає нові 2000-ні. Саме в ці часи на території нашого краю з’явилося багато нових потужних іноземних підприємств. Саме в цей період Закарпаття стало на новий рівень економічного зростання», – додав Василь Іванчо.

Re:Open Zakarpattia ініційований та проводиться ГО «Інститут Центральноєвропейської Стратегії» у партнерстві з представниками громадянського суспільства, органами державної влади та місцевого самоврядування, бізнесом та міжнародними партнерами

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *