Відійшов у засвіти Іван Пастеляк

Відійшов у засвіти Іван Пастеляк

Сьогодні вночі відійшов у засвіти Іван Іванович Пастеляк – заслужений працівник культури України, голова Закарпатського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, добра і щира людина.

Він належав до славної когорти талановитих митців, чия багатогранна творча діяльність істотно збагатила культуру та мистецтво Закарпаття, сягнула далеко за її межами. Усе свідоме життя присвятив популяризації народної творчості, мовою танцю та музики відтворював історію, духовний колорит своєї правітчизни, виховав цілу плеяду молодих танцюристів, хореографів, балетмейстерів.

Народився І.І. Пастеляк 15 травня 1950 р. у с. Сімер на Перечинщині в селянській родині, в якій і пісня, і народний танок завжди були в пошані. Вже в початковій школі хлопець виявив потяг до на­родних традицій, залюбки виступав у художній самодіяльності, демонструючи граціозність, легкість і пластику рухів. Саме лю­бов до народного танцю привела його 1967 р. в стіни Хустського культурно-освітнього училища навчатися за спеціальністю «Балет і хореографія», де водночас брав участь у самодіяльних танцю­вальних колективах району.
З 1977 по 1985 працював балетмейстером Закарпатського українського муздрамтеатру, де своїми постановками залишив помітний слід в історії крайового театру.

З 1985 року призначений на посаду викладача хореографічних дисциплін Ужгородського коледжу культури і мистецтв, де очолював циклову комісію хореографічних дисциплін. Серед його випускників – відомі хореографи краю заслужений працівник культури України Михайло Шютів, керівник студії сучасного танцю «Бліц» Олена Камінська та багато інших.

Пастеляк І.І. понад 35 років був керівником добре відомого в області та поза її межами народного ансамблю танцю «Ритми молодості» Ужгородського міського будинку культури.
У 2000 році став керівником дитячого ансамблю народного танцю «Турянська долина», який було створено з ініціативи місцевого осередку культурно-освітнього товариства словаків «Матіца словенска».
10 років Іван Пастеляк співпрацював з ансамблем танцю «Веселка» Державного самоврядування українців у м. Будапешт (Угорщина). Тут під його керівництвом було здійснено ряд успішних постановок відомих українських танців. Іван Іванович керував народним ансамблем народного танцю «Кольори Карпат», який був заснований ще у 1985 році.

У 1988 році Пастеляку І.І. було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури Української РСР». У 2015 році Іван Іванович був нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури України за вагомий особистий внесок у розвиток культури, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм. У 2017 році нагороджений почесною відзнакою Міністерства культури України за вагомий особистий професіоналізм.

В коледжі Іван Іванович Пастеляк працював по вересень 2017 р.

Колектив Ужгородського коледжу культури і мистецтв глибоко сумує з приводу втрати.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *