В Ужгородському прес-клубі розповіли про незаконне втручання керівництва облради в роботу Ужанського нацпарку

В Ужгородському прес-клубі розповіли про незаконне втручання керівництва облради в роботу Ужанського нацпарку

В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція представників Ужанського національного природного парку. Із журналістами зустрілися: Віктор Биркович, кандидат наук з державного управління, в.о. заступника директора Ужанського НПП, Марина Заяць, заступниця директора Ужанського НПП, голова ради трудового колективу Ужанського НПП.

Як зауважила Марина Заяць, представники Ужанського НПП не вперше зустрічаються із ЗМІ, проблема з призначенням нового керівництва триває понад два роки. «У 2019 році закінчився контракт з керівником Віктором Бирковичем, мав бути оголошений конкурс. Тільки у жовтні 2020 року він був оголошений.  Наш колектив зібрався, на даний час це 98 осіб, і висловив свою підтримку В.Бирковичу. Оскільки саме з його приходом відбулися позитивні зміни у роботі парку. До цього спецфонд парку наповнювався за рахунок проведення рубок та реалізації деревини, сплачувалися податки. Туризму та рекреації не було. З новим керівником політика змінилася і була спрямована на те, щоб мінімізувати вирубки і зосередитися на рекреаційній діяльності. За 7 років я переконалася, що це можливо», — каже Марина Заяць.

За її словами, за цей період надходження нацпарку збільшилися на 400%, переважно це рекреаційна діяльність, а також участь у міжнародних проектах. «Ми вирішили надати підтримку Віктору Бирковичу, оскільки також припинено на 90% таке явище як браконьєрство у нацпарку.  Підтримали нас і природоохоронні організації із Словаччини, Польщі, ми  входимо у міжнародний біосферний резерват «Східні Карпати». Кожні 10 років ми повинні готувати звіт про свою діяльність і за результатом 2018 року фінальний звіт був визнаний таким, який відповідає міжнародним вимогам», – додала Марина Заяць.

Заступниця директора Ужанського НПП розповіла, що конкурс на посаду керівника закладу був проведений 23 грудня минулого року, але містить ряд порушень. Вони, зокрема, стосуються невідповідності кандидата, якого обрали, вимогам конкурсу: наприклад, перебування на керівних посадах понад 5 років, непідтверджена участь у керівних органах екологічної організації, є порушення у термінах подачі документів тощо.  За словами Марини Заяць, тривають кримінальні провадження щодо призначення нового керівництва в особі Андрія Сойми. «11 травня в Ужгородський НПП прийшли невідомі особи спільно з поліцією і намагалися вибити двері, працівникам були нанесені тілесні ушкодження. Також 21 травня мені зателефонував черговий і повідомив, що невідомі у балаклавах виламують двері, мене та інших працівників не впускали», – розповіла Марина Заяць. Вона зауважила, що трудовий колектив звернувся до правоохоронних органів, а також в Державне бюро розслідувань з доказами протиправної діяльності.

 Віктор Биркович зазначив, що наразі колектив парку працює і виконує свої функціональні обов’язки. «Подібні проблеми на природоохоронних територіях (з призначеннями на посади) є не лише у нас. У 30-ти організаціях природозаповідного фонду немає керівників, навіть по 4 роки. Будемо знову звертатися у Міністерство про скасування неправового конкурсу та проведення нового», – додав Віктор Биркович.

У цій ситуації дивує позиція голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова, який немаючи ніякого відношення до діяльності установи незаконно втручається у її роботу. У супроводі приватних охоронних агентст та тітушок намагається проникнути у офісне приміщення Ужанського НПП, проводить у приміщенні облради наради з приводу діяльності Ужанського нацпарку, на яких небуло жодного члена трудового колективу закладу.

23 грудня 2020 року, у день проведення конкурсу на посаду директора Ужанського НПП, голова Закарпатської облради перебував у приміщенні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, що свідчить про його особисту заінтересованість у призначенні керівником установи підконтрольної кандидатури.

Інструменти якими група злочинців ламали о 7 ранку двері в Ужанському нпп

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.