В Ужгороді оприлюднили попередні результати вступної кампанії – 2014

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція керівництва УжНУ на тему «Попередні результати вступної кампанії – 2014». Детальніше про особливості цьогорічної кампанії, її терміни, «смаки» абітурієнтів розповіли Володимир Смоланка, ректор Ужгородського національного університету та Ігор Король, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи УжНУ.

смоланка

Як розповів Володимир Смоланка, ректор УжНУ, вступна кампанія в УжНУ, як і в інших вузах України, розпочалася 11 липня. Через суспільно-політичну ситуацію в країні, цього року терміни подачі документів у вузи дещо змістилися. «Ми хвилювалися, чи отримаємо достатню кількість вступних заяв, – каже Володимир Смоланка. – По-перше, впливала загальна ситуація в країні, по-друге, той факт, що цього року випускників, які здавали ЗНО майже на півтисячі менше, ніж зазвичай. По-третє, ситуація, яка свідчить, що область та країна перебувають у демографічній криз. Я проаналізував демографічні показники і зазначу: ще упродовж 2 років кількість потенційних абітурієнтів буде зменшуватися, мине досягли демографічного днища. Ситуацію з абітурієнтами рівня 2013 року ми досягнемо тільки у 2020 – му».
Попри всі ці чинники, до УжНУ цього річ подали заяви велика кількість вступників. «Станом на 21 липня на денну форму навчання подано 8593 заяви, на заочну – 978 заочна (загалом 9571 заява). У порівнянні: минулого року всього було подано 9954 заяв, до того ж практично залишилося 10 днів вступної кампанії, – прокоментував Володимир Смоланка. – Є також нюанси щодо абітурієнтів із східних областей (через військові дії в Україні терміни здачі ЗНО та документів у вузи для них подовжено): після 25 липня очікуємо хвилю заяв із східних регіонів».
За словами Володимира Смоланки, найбільше зацікавлення у абітурієнтів цього року традиційно до спеціальності «лікувальна справа» – 882 заяви (минулого року 986), фармація 429 (441), «стоматологія» – 397, «біологія» – 359, «правознавство» 361 + 228 (2 факультети). Найбільш популярні серед заочників «здоров’я людини» – 106 заяв, «біологія» – 79 заяв. «Ми ліцензували нову спеціальність – «міжнародне право». Також вперше за всю історію роботи вузу отримали безкоштовні місця для клінічної ординатури, (людина працює лікарем і паралельно вчиться), отримали квоту на інтернатуру, за тими спеціальностями, які у нас ліцензовані, – каже ректор. – Вперше ми подали документи для того, щоб отримати ліцензію на право навчання великої групи іноземних студентів на спеціальності «лікувальна справа» і «стоматологія». Очікуємо досить велику групу індійських студентів – близько 20-30 студентів на «лікувальну справу», 10-20 на стоматологічний факультет».
Ігор Король, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи УжНУ зауважив, що цього року на деякі спеціальності збільшено держзамовлення: «комп’ютерна інженерія», деякі природничі спеціальності. Загалом тенденція по Україні – збільшується число замовлень на технічні спеціальності. Крім того, у студентів УжНУ є можливість отримати подвійні дипломи. «Ми ведемо роботу із закордонними університетами, уклали угоди, які дозволяють нам розпочинати програму подвійних дипломів. Кілька студентів з біологічного, математичного факультетів, які братимуть участь у цих програмах, отримають диплом магістра у Польщі. Понад 40 студентів у наступному семестрі будуть вчитися 1 семестр у Польщі». Ігор Король також розповів, що цього тижня керівництво вузу планує зустрітися з двома абітурієнтами, які серед 5-тьох по Україні набрали максимальний бал (600) по ЗНО, а також з тими, хто має 200 балів з одного предмета. «Запросимо їх особисто вступати до УжНУ», – зауважив в.о. проректора.
Володимир Смоланка також розповів, що основна частина цьогорічних абітурієнтів – із Закарпаття, також є вступники із сусідніх областей: Львівської, Івано-Франківської та загалом з усіх регіонів України. Є заяви на переведення з вузів зі сходу України.
Щодо електронних заяв на вступ, то таких у 2014-му – 2788, частина – із Східної України, але є навіть із сусідніх до вузу вулиць в Ужгороді.
Ігор Король також нагадав про терміни проведення вступної кампанії – 2014 р.: «Закінчення прийому заяв на 1-ий курс для осіб, які повинні проходити творчий конкурс та складати вступні екзамени, – 24 липня, для тих, які подаються за результатами ЗНО – 1 серпня, 12.00. З 21 липня по 1 серпня проводитимуться творчі конкурси та вступні екзамени на 1 курс, термін оприлюднення рейтингового списку не пізніше 12.00 2 серпня. Абітурієнти першої хвиля зарахувань повинні до 18.00 4 серпня здати оригінали документів. До 12.00 5 серпня – оприлюднення наступного списку, друга хвиля зарахувань. Третя хвиля – 8 серпня, 12.00. Остаточне зарахування на держзамовлення – 11 серпня, терміни складання угод «контрактників» на стаціонар – 18 серпня, заочників – 16 серпня». Всі результати стосовно конкурсної ситуація оперативно оприлюднюються у системі «конкурс» на сайті УжНУ.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *