В Ужгороді обговорили питання випуску «Енциклопедії закарпатської «Просвіти» (фото)

В Ужгороді обговорили питання випуску «Енциклопедії закарпатської «Просвіти» (фото)

В Ужгороді відбулося розширене засідання ради крайового товариства «Просвіта», на якому розглянуто питання відзначення 100‑річчя заснування на Закарпатті товариства «Просвіта» та підготовки до видання «Енциклопедії закарпатської «Просвіти».

Вів засідання голова крайової «Просвіти» Павло П. Федака. Він надав слово члену ради, почесному голові товариства Павлові М. Федаці, який подав на розгляд ради проекти планів підготовки «Просвіти» до відзначення її у 2020 році сторічного ювілею та видання «Енциклопедії закарпатської «Просвіти».

Крім підготовки та видання зазначеного капітального видання, планами передбачено випуск у світ календарів-альманахів «Просвіти» на 2019-ий та 2020-ий роки, виставка документів, меморіальних речей, фотографій тощо з історії закарпатської «Просвіти», проведення міжнародної наукової конференції, встановлення меморіальної таблиці на Народному Домі «Просвіти» в Ужгороді, виготовлення ювілейних значків, дипломів і грамот, видання фотоальбому та інше.

Думками з приводу зазначеного ювілею закарпатської «Просвіти» поділилися голова товариства Павло П. Федака, заступники голови Євген Ясінський і Андрій Федорішко, члени ради Іван Коршинський, Василь Густі, Володимир Задорожний, Сергій Федака, Маріан Токар та інші. Створено робочу групу по підготовці до видання «Енциклопедії закарпатської «Просвіти», вирішено створити у зв’язку з цим відповідний фонд, авторський колектив, за яким закріпити написання численних гасел (близько 400 нарисів про персоналії та понад 90 статей про історію, характер і напрямки діяльності історичної (1920–1939) та відродженої (1990–2019) «Просвіти».

Павло КАЛЬНИЦЬКИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.