В Ужгороді відкрили масштабне літературне свято «Книга-фест-2017» (фото)

Сьогодні, 25 травня, в архітектурно-історичному комплексі «Совине гніздо» відбулося офіційне відкриття масштабного літературного свята «Книга-фест-2017». В Ужгороді фестиваль проходить уже вшосте. Раніше цьому мистецькому дійству передував «Книжковий Миколай».

На урочистому відкритті книжкового свята сьогодні учасників та гостей вітали Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, заступник голови-керівник апарату Закарпатської ОДА Олександр Петік, голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі.
«Проведення такого заходу в Ужгороді – вже традиція. Історія друкованого слова на Закарпатті сягає кількох століть, усім відомо, яке місце посідає в історії книгодрукування Грушівський монастир, що на Тячівщині», – сказав у вітальному слові Олександр Петік.
Відзначивши масштабність дійства, міський голова Богдан Андріїв подякував усім, хто долучився до організації численних презентацій, дискусій.
«Ніщо не може замінити книгу – ні телебачення, ні інтернет. Книга – вічна. Тому такі події, як сьогоднішня, є дуже значимими. Важливо, що тут, на фестивалі, кожен може знайти для себе цікаве і близьке», – сказав Богдан Андріїв. Додав, що в Ужгороді на базі бібліотек відбуваються постійні зустрічі з письменниками, видавцями, тематичні дискусії. Міська влада робить усе можливе для заохочення такого руху, створення комфортних умов і для працівників, і для відвідувачів книгозбірень.
Також Б.Андріїв привітав гостей з Луцька, Києва, Івано-Франківська та інших міст і областей, запросив подивитися Ужгород, висловив сподівання, що вони приїдуть сюди ще не раз.
«Дозвольте щиро подякувати всім, хто причетний до організації цього чудового свята. Сьогодні, коли ми йшли на цю виставку, чули передзвони, які лунали з різних церков – це свято Вознесіння Господнього І воно надає цьому зібранню особливого значення, особливого змісту, бо і книга підносить нас на великі духовні висоти, звідки ми бачимо життя, краще розуміємо його, робимо висновки і прагнемо у цьому житті виконати той обов’язок, ту місію, яку покладає на нас Всевишній», – сказав Василь Густі.
Цьогоріч книжковий фестиваль в обласному центрі Закарпаття має ряд особливостей. Найперше – змінили місце проведення, фестиваль проходить в оновлених залах “Совиного гнізда”. По-друге, це – низка художніх виставок, атракцій, які відкривають нові мистецькі імена.
Цьогорічний фестиваль пов’язаний також із відзначенням ювілеїв відомих постатей закарпатського письменства, лауреатів Шевченківської премії – 95-річчям від дня народження Івана Чендея та 75-річчям з дня народження Петра Скунця. Тому «Книга фест» розпочався ще 18 травня з презентації збірника «Іван Чендей у колі сучасників», потім видання представили на Тячівщині – батьківщині письменника. А 21 травня відбувся вечір пам’яті Петра Скунця під назвою «Я так хотів потрібним бути всім».
На фестивалі представлять книги про Йосипа Бокшая, Августина Волошина, нові твори Дмитра Кешелі і юного Андрія Любки, збірки про лауреатів обласної мистецької премії імені Бокшая та Ерделі впродовж 20 років і про радянські репресії на Закарпатті після приєднання до Радянського Союзу. Нові напрацювання презентують Людмила Загоруйко, Світлана Бреславська та інші.
Цього року до Ужгорода приїхали гості з Києва, Івано-Франківська, Луцька, Тернополя та Рівного. Оригінальними частинами заходу також стали виставка Емми Левадської «Літературні мотиви», представлення сучасної книги Волині, творча зустріч із письменниками з Луцька – Володимиром Лисом та Надією Гуменюк. На книжковій виставці, окрім ужгородських, представлено видавництва Києва, Тернополя, Луцька.
Крім того, відбудеться презентація закарпатського журналу «Унікум». Вихованці «ПАДІЮНу» беруть участь у виставці творів у рамках конкурсу «Майбутній ілюстратор книги» – діти діляться своїми малюнками до улюблених книжок.
Більше про останній день фестивалю – в офіційній програмі.
Уже сьогодні ввечері кращих на літературній виставці оберуть у 14-ти номінаціях, після чого відбудеться нагородження переможців конкурсу книги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.