В пункті пропуску Чоп – Загонь сутички, голова Закарпатської ОДА пояснив причини конфлікту (відео)

В пункті пропуску Чоп – Загонь сутички, голова Закарпатської ОДА пояснив причини конфлікту (відео)

Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров коментує кризову ситуацію, що виникла в пункті пропуску Чоп – Загонь.

27 травня мною було надано доручення правоохоронним органам, прокуратурі, СБУ, щоби посилити контроль за переміщенням так званих бусиків, автоперевізників, які через пункт пропуску Захонь-Чоп прибувають на територію України.

Біля митного поста була виставлена мобільна група, яка контролювала законність декларування або виїзду з відповідним декларуванням і митним оформленням. Звичайно це створювало певні ризики для для представників митних органів, які призупинили пропуск без митного оформлення, через що створився громадський супротив, зокрема тих осіб, які не хочуть за жодних обставин декларувати товарну групу, яку вони перевозять і не хочуть сплачувати у передбачений законом спосіб митні платежі до державного бюджету.

Ситуація, яку ми зараз спостерігаємо на території міжнародного пункту пропуску Тиса почалася з необхідності декларування товарних груп, які перевозилися так званими італійськими бусами. Це товари, які придбали наші співвітчизники в Італії і направляють в Україну під виглядом так званих приватних посилок.

Як мені доповідали керівники правоохоронних органів, схема запрацювала зі зняттям карантинного обмеження. Той масштаб і той обсяг ухилення від сплати митних платежів дійсно вражає. І, відповідно до пріоритетів, які були надані мені президентом України Володимиром Зеленським під час мого призначення, це якраз одна із топових проблем, яку я маю вирішити спільно з правоохоронцями – це сплата митних платежів під час перетину кордону.

Я отримав дані щодо величезних обсягів: продукція так званих італійських бусиків – це до 12.000 тон рік, через пункт пропуску Тиса проходить в середньому на рік 4000 тон. Це якраз ті обсяги, які мають бути розмитненні і платежі мають поступати в бюджет. Платежі, які нам сьогодні потрібні для виконання ініціатив президента щодо Великого будівництва шкіл доріг, дитячих садочків.

Зараз, за моєю інформацією, досягнута домовленість з перевізниками, прийнята позиція, відповідно до внутрішніх правових актів визначена сума, яка зобов’язує власників вантажу пройти оформлення і заплатити в бюджет відповідні митні платежі.

Перевізники заблокували прикордонний перехід Захонь – Чоп, перекривши в’їзд в Україну з боку Угорщини.

За інформацією протестувальників, двох людей забрала швидка. Для контролю ситуації вже залучили додаткові сили Державної прикордонної служби України.

Про це повідомив Перший.

Тим часом черга з пасажирськими автобусами в Угорщині утворилася вже на понад 3 кілометри. Ті, хто повертаються додому, є громадянами України, що виїхали з Італії. Сутичка виникла через зміни правил ввезення посилок без розмитнення на територію України. Раніше за автобус платили 500 євро, але тепер ціна 1 євро за кілограм. Але водії відмовляються платити

В Ужгород, з метою з’ясувати обставини і налагодити роботу пункту пропуску «Тиса», вилетів голова ДПСУ генерал-майор Сергій Дейнеко.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *