Ужгородці долучаються до Міжнародного дня відмови від поліетилену (ВІДЕО)

Ужгородці долучаються до Міжнародного дня відмови від поліетилену (ВІДЕО)

Міжнародний день відмови від поліетилену щорічно відзначають у світі, 3 липня цього року масово до нього долучилася й Україна. Так, підприємців, власників магазинів та закладів й просто небайдужих громадян закликають відмовитися від поліетиленових пакетів бодай на один день.

Згідно з даними Програми ООН з навколишнього середовища, щорічне використання пластикових пакетів досягає 5 трильйонів одиниць, яких було б достатньо, щоб вкрити територію, вдвічі більшу за Францію. А переробляють із цієї маси лише 1-3%.

Поліетиленові пакети легко опиняються в живій природі та водоймах, а для їхнього розкладання потрібні тисячі років.

Ужгородці готові на один день відмовитися від пластику або споживати його розумно, поступово переходячи на альтернативні пакування, еко-торби та використання скляної тари.

За дослідженнями науковців, в Україні щорічно середньостатистична людина використовує близько 500 пакетів, в той час як житель ЄС — близько 40. Тому ініціативні команди, які підтримують еко-стиль життя, закликають обирати альтернативне пакування: торби, торбинки, авоськи, паперові пакети. І не тільки один день у році, а протягом тривалого часу. Так, учасники ініціативної команди «Зелений варош» на власному прикладі показують, як можна мінімізувати відходи, сортувати сміття та розумно використовувати пакування продуктів. Долучитися може кожен охочий.

Наразі в Україні немає законодавчого регулювання щодо пластику та сміття загалом. Але важливо розуміти, що боротьба із забрудненням планети — справа кожного. І відповідальність кожного, — кажуть активісти. Магазини вже пропонують альтернативу пакетам, кав’ярні дають знижки тим, хто приходить із власними чашками, а заклади замінюють пластикові трубочки паперовими або металевими. А ініціативи із сортування сміття стають все популярнішими в Україні.

Більше у відео УжІнформ:

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *