Ужгородські прокурори довели, що земля під “будки” оформлялась незаконно

 ужгород радаУ зв’язку з виявленими порушеннями законодавства, прокуратура міста Ужгорода звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду. Суд постановив задовольнити позов прокуратури до Ужгородської міської ради і скасувати всі рішення міської ради, якими суб’єктам господарювання надано дозволи на укладення договорів сервітутного користування земельними ділянками в Ужгороді.

Разом з тим, за апеляційною скаргою прокуратури міста Ужгорода, Львівським апеляційним господарським судом визнано незаконним пункт рішення Ужгородської міської ради від 28 грудня 12 року про надання ТОВ «Ужгородміськбуд» дозволу на укладення сервітутного договору користування земельною ділянкою по вулиці Белінського. Відтак, суд зобов’язав вказане товариство привести земельну ділянку у придатний для використання стан.
Вказані порушення було виявлено прокуратурою міста Ужгорода під час здійсненя перевірки діяльності Ужгородської міської ради з питань дотримання вимог земельного законодавства при передачі в користування ділянок, які належать територіальній громаді Ужгорода.
У прокуратура встановила, що у 2012 році, Ужгородською міською радою було прийнято ряд рішень, якими суб’єктам господарювання надано дозволи на укладення договорів сервітутного користування земельними ділянками міста.
Відтак, прокуратурою Ужгорода було доведено, що Ужгородська міська рада надала ТзОВ “Стандартгруп” дозвіл на укладення сервітутного договору користування земельними ділянками під тимчасовими спорудами за такими адресами в Ужгороді: пл.. Кирила і Мефодія, вул. Фединця, вул. Перемоги, вул. Минайська, вул. Заньковецької та вул. Белінського. Поряд з цим, іншому товариству — «Ужгородміськбуд» надано в сервітутне користування частину земельної ділянки по вул. Белінського. На цій ділянці згадане товариство встановило стаціонарний торговий павільйон.
Однак такими діями Ужгородська міська рада перевищила свої повноваження. Сервітут, як право користування чужим майном, може бути встановлений у випадку неможливості задовольнити цю потребу іншим способом.
До прикладу, підписанням договору оренди, проведенням конкурсу чи аукціону. У ході судового засідання, товариства «Ужгородміськбуд» та «Стандартгруп» не надали доказів того, що не можуть задовольнити свої потреби користування земельними ділянками іншим способом, окрім сервітуту.
 
Прес-служба прокуратури міста Ужгорода

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *