Ужгородська ГО «Панорама-Арт» започаткувала масштабні мистецькі проєкти

“До наступних конкурсів ГО «Панорама-Арт»

В житті кожного бувають події які змінюють його, стають стимулом до росту, дарують віру у власні сили, надихають рости та розвиватися. Саме для створення таких подій, та з метою виявляти й всебічно підтримувати талановитих дітей і молодь в різних видах мистецтва і творчості й було створено Громадська Організація  (ГО) «Панорама-Арт».

Організація здійснює культурні, освітньо-видовищні заходи Всеукраїнського та Міжнародного рівнів.  Проводить цікаві освітні і показові майстер-класи із запрошеними професійними діячами в області культури та мистецтва для розвитку творчості нашої країни. Причому діяльність ГО «Панорама-Арт» не обмежується Україною, організація приймає участь і в міжнародних мистецьких проєктах.

ГО «Панорама-Арт» розпочала свою діяльність 5 лютого 2020 з проведення на базі Ужгородської Центральної Міської Бібліотеки (ЦМБ) культурно-мистецького заходу “Розкрий свій талант”. В цьому проєкті можуть брати участь усі охочі, що мають різні таланти (поезія, виставки, музиканти і т.д.), вік необмежений, громадянство та національність також. 

За словами Голови ГО «Панорама-Арт» – Тетерюк-Кінч Юлії Сергіївни, втілення такого проєкту стане вагомою підтримкою для всіх тих, хто хоче показати свої таланти та доробки на розсуд публіки. Адже творчі особистості, особливо ті, хто ще лише починає свій шлях в мистецтві, зможуть презентувати тут своє творіння, як матеріальне так і інтелектуальне, від хенд-мейда й образотворчого мистецтва до музики, поезії та прози.

Що важливо, пандемія та карантинні обмеження не стали перешкодою діяльності ГО «Панорама-Арт», а лише дещо змінили формат проведення — тепер це в онлайн форматі.

Нещодавно, «Panorama-Аrt» провела два великі проєкти: І Міжнародний мистецький інтернет-конкурс «Panorama-Аrt» та І Всеукраїнський інтернет-конкурс  образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Етюдний вернісаж». Ці конкурси масштабні і значні за своїм охопленням, адже вони дали можливість прийняти участь великій кількості талановитих дітей та молоді у найрізноманітніших напрямках мистецтва. 

29 квітня 2020 року, завершився І Міжнародний мистецький інтернет-конкурс «Panorama-Аrt». Він відбувся за підтримки Закарпатської обласної організації Національної спілки художників України, Закарпатського обласного осередку Національної хореографічної спілки України. 

Як повідомила Голова ГО «Панорама-Арт» – Тетерюк-Кінч Юлія, метою проведення конкурсу було розкриття таланту та творчого потенціалу дітей і молоді України й світу, а також задля розвитку й популяризації творчості, підвищення майстерності та виявлення яскравих виконавців у різних напрямках мистецтва. 

Головною особливістю конкурсу стало те, що він був присвячений Міжнародному дню танцю, який святкується за рішенням ЮНЕСКО 29 квітня в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера.

Перед собою  організатори ставили такі завдання:

 

 • розвиток хореографічного, вокального, інструментального, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва;

 

 • обмін творчим досвідом, досягненнями між колективами, керівниками та встановлення творчих контактів;
 • підтримка талановитих дітей та молоді в реалізації творчого потенціалу;
 • виховання художнього смаку у підростаючого покоління.

 

 

Серед учасників конкурсу були хореографічні, вокальні та інструментальні дитячі, юнацькі та молодіжні творчі колективи, художники, майстри декоративно-прикладного мистецтва, а також солісти та малі форми, що працюють у різних жанрах класичного, сучасного та народного мистецтва. 

Визначали кращих у таких номінаціях як хореографія (класична та бальна хореографія, народний та сучасний танець), вокал (академічний, народний, естрадний вокал, ансамблі та хори), інструментальний жанр та образотворче й декоративно-прикладне мистецтво (живопис, графіка, художня різьба по дереву, обробка металу, кераміка та інше).

Для оцінювання учасників було створене високопрофесійне журі.

Голова журі – кандидат педагогічних наук, доцент Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка – Палій Наталія Віталіївна.

Заступник голови журі – заслужений працівник культури України, викладач-методист, голова циклової комісії «Академічний спів» Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора – Підгородська Надія Миколаївна.

До складу журі ввійшли провідні спеціалісти, видатні діячі культури України, заслужені та народні артисти, професори та авторитетні фахівці у сферах музики, хореографії, шоу-бізнесу, продюсери, всі справжні майстри своєї справи. А саме:

 1. Заслужений працівник культури України, член українського відділення Міжнародної асоціації цимбалістів, голова ради директорів мистецьких шкіл Закарпатської області, член Творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» – Ленарт Леонтій Дезидерович.
 2. Лауреат Міжнародного фестивалю-конкурсу, магістр мистецтва, викладач-методист, завідувач музичного відділу Городищенської ДШМ ім.С.С.Гулака-Артемовського – Гаркуша Оксана Юріївна.
 3. Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, викладач школи м. Звелен – Попович Катерина (Словаччина-Україна). 
 4. Лауреат Міжнародних та Національних конкурсів, аспірантка музичної академії ім. К. Шимановського в м. Катовіце – Кузій-Андрущак Марта (Польща-Україна).
 5. Магістр мистецтв, завідувач музичного відділу Іршавської ДШМ – Сочка Тетяна Іванівна.
 6. Заслужений працівник культури України, викладач Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора – Калинич Артем Адальбертович.
 7. Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, директор Чопського будинку культури – Сентипал Віра Іванівна.
 8. Голова Закарпатського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, директор будинку культури с. Сторожниця – Толвай Ольга Олександрівна.

І Всеукраїнський інтернет-конкурс образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Етюдний вернісаж» завершився 1 травня 2020 року. Це був другий великий проєкт ГО «Панорама-Арт». Конкурс пройшов за підтримки Закарпатської обласної організації Національної спілки художників України. Його учасниками стали учні мистецьких шкіл, студенти мистецьких навчальних закладів, обдарована молодь, творчі особистості, що мають відповідні фахово-професійні здобутки, аматори та художники-професіонали.

За словами Голови ГО – Тетерюк-Кінч Юлії, основне завдання, яке перед собою ставили організатори конкурсу був розвиток мистецтва (образотворчого та декоративно-прикладного), виховання художнього смаку у підростаючого покоління та встановлення творчих контактів. Конкурс проводився серед різних вікових категорій (вісім груп), відповідно учасники змагалися серед своїх. Тема конкурсу була вільна на розсуд та на вибір кожного учасника. Єдиною важливою вимогою до роботи було самостійне виконання протягом останнього року. 

Журі оцінювало роботи аж у двадцятьох номінаціях!

 1. Живопис
 2. Графіка
 3. Художня різьба по дереву
 4. Художня обробка металу
 5. Кераміка
 6. Скульптура
 7. Макраме
 8. Мереживоплетіння
 9. Вишивка (різні види техніки)
 10.  Художнє фото
 11.  Гобелен
 12.  Паперопластика
 13.  Ляльки народів світу. Мотанки
 14.  Петриківський розпис
 15.  Витинанки
 16.  Дизайн одягу
 17.  Аплікація соломою
 18.  Флористика
 19.  Вітраж
 20.  Вироби з бісеру

 В кожній номінації було багато учасників. Загалом участь прийняли кілька сотень дітей з усіх областей України! З кожної області були представлені роботи кращих учнів мистецьких та художніх шкіл і ліцеїв. Звісно, що оцінити роботи і визначити переможців було не просто,  всі учасники неймовірно талановиті та обдаровані. Журі конкурсу, під керівництвом голови журі, народного художника України, академіка НАМУ, лауреата обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, голови Закарпатської обласної організації НСХУ – Кузьми Бориса Івановича, визначило переможців у кожній номінації.

За словами заступника голови журі – члена НСХУ, переможця Всеукраїнського Фестивалю-змагання «Велика Битва різьбярів», керівника гуртка різьби по дереву УРЦДТ – Кінч Віталія Михайловича, зробити вибір було непросто, адже серед учасників конкурсу справді багато талантів, їх роботи  високого рівня, не дивлячись на молодий вік конкурсантів.

Серед членів журі кращі художники та митці не лише з України, а й з-за кордону:

 1. Член НСХУ, кандидат мистецтвознавства, доцент Закарпатської академії мистецтв – Луценко Ігор Вікторович.
 2. Заслужений художник України, член НСХУ, лауреат Національного симпозіуму гончарства «Опішня-2000», викладач Закарпатської академії мистецтв – Віньковський В’ячеслав Іванович.
 3. Заслужений художник України, лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая й А. Ерделі, член НСХУ – Росул Мирослава Омелянівна.
 4. Член НСХУ, директор художньої галереї «Ужгород» Закарпатської організації НСХУ – Шете Микола Іванович.
 5. Володар Гран-Прі Всеукраїнського Фестивалю-змагання «ІІІ Битва різьбярів», учасник Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів та пленерів – Гринюк Назар Миколайович.
 6. Лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, переможець Всеукраїнського Фестивалю-змагання «І Битва різьбярів» – Глеба Микола Іванович (Англія-Україна).

Не дивлячись на непростий період карантину та закритих кордонів,  конкурсанти були з кожної області України і навіть зі Словаччини. Інтернет формат відкрив нові можливості для дітей з віддалених регіонів, багато української молоді з міст і сіл Донецької й Луганської області прислали на конкурс свої роботи та виступи. Звичайно журі було не просто, цілі дні переглядів, відборів, нарад. Але тим не менше переможців вибрали та оголосили  у встановлений час, без затримок і запізнень. За що організаторам і журі велика подяка. Проведення міроприємства такого рівня це справді великий титанічний труд, а в умовах карантину ще важче. Бажаємо організаторам нових сил у їх непростій і важливій місії — розвитку української культури та мистецтва!

А вже восени планується проведення наступних заходів І Міжнародний мистецький конкурс «TRANSCARPATHIA-FEST» в Чопі та І Всеукраїнський вокально-хоровий конкурс «Мелодія Верховини» у Воловці

       Анастасія Мошкола.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *