України багато не буває – вирішив німецький Ульм на черговому мітингу

Днями в німецькому Ульмі, що простягнувся повздовж Дунаю, відбувся ще один мітинг, присвячений печальній річниці підступного нападу рф на нашу Батьківщину.

Вся справа в тому, що чимало проросійських організацій, які маскуються під німецьких опозиціонерів, запланували свої акції «за мир» в Україні. Все б нічого, якби місцеве населення з українців не знало, що за такими лозунгами ховається і на практиці їхні заклики до миру означають складання українським військом зброї і припинення військово-економічної допомоги Заходу нашій Вітчизні. Відтак українська громада Ульму та Ной-Ульму вирішила не мовчати, а зібратися знову і зробити ретроспективний аналіз драматично-кривавих подій 2022 року перед німецькою публікою. Щоб продемонструвати на екрані страшні кадри наслідків рашистських бомбардувань українських міст, ворожих атак на критичну інфраструктуру України, пологові будинки, лікарні, дитсадочки і школи. Щоб кожен з місцевих німців та українців ще раз поглянув на дітей України, у очах яких застиг розпач і дикий страх, позаяк вони втратили все – найрідніших людей і домівку. 

Духовна натхненниця заходу, закарпатка, що тривалий час мешкає в Ульмі, Віолета Матічин каже, що підготовка до акції пам‘яті не зайняла багато часу і зусиль, адже відразу знайшлися охочі з місцевих українців, які підставили їй плече допомоги. Тож колишня одеситка Ольга Гердес та вихідка з Дніпра Ярослава Залуцька взялися допомогти нашій землячці  практично реалізувати титульну ідею проєкту: воскресити в пам‘яті присутніх кривавий перебіг подій 2022 року. 

На сцені перед демонстрантами також виступили місцеві політики та урядники, серед присутніх можна було помітити депутата німецького Бундестаґу, місцевих депутатів, керівників німецьких громадських та благодійних організацій. Завітав на захід і поранений український воїн Володимир з Києва, який наразі лікується від вогнепальних поранень обидвох ніг в ульмівській університетській клініці. На очах Володі можна було помітити сльози, як і на очах великої кількості присутніх після перегляду драматичних кадрів путінського насильства в Україні та зворушливих виступів громадських діячів, як от ще однієї уродженки Срібної Землі – Олесі Гінки, педіатра, яка акцентувала увагу публіки на покалічених долях українських дітей.

Присутні на ульмівській площі перед найвищим собором на планеті – Ульмівським Мюнстером, яких зібралося за найскромнішими оцінками близько 500 осіб, не стримували сліз і під час виступу дорослих та юних українців, що співали та грали українських патріотичних пісень. А завершився мітинг українським гімном, коли в єдиному душевному пориві натхненно співала вся площа, консолідуючись задля сакральної мети – перемоги України над кремлівськими окупантами. Пам’ятаючи заклик: «Кожен на своєму місці, задля спільної мети!»

Оксана Кузьмінська

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *