У виставковому залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту відбудеться виставка “Мнемосіна” художника Артура Тиводара

У виставковому залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту відбудеться виставка “Мнемосіна” художника Артура Тиводара

15 травня 2019 року о 16:00 у виставковому залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту відкривається виставка “Мнемосіна” ужгородського художника Артура Тиводара.

Богиня Мнемосіна – персоніфікована пам’ять. Пам’ять – вагома частина сьогодення, яка окриляє майбутнє. Це міст між я і ти, молитва, дар, любов та прощення.

Адресати робіт, що будуть представлені на виставці, – це конкретні люди: поети, мислителі, друзі та рідні. Кожна мить життя назавжди залишається у променях світла.

Основу експозиції складають твори з проектів “Stella” (пам’яті моєї мами) – 2016 р. галерея “Арт Шик” м. Вінниця, “Декілька крапель роси” ( присвята святій Терезі з Лізє) – 2017 р. мистецький центр ВНТУ м. Вінниця, “Розмова” – 2018 р. галерея “Голубая гостиная” м. Санкт – Петербург (виставковий зал спілки художників Санкт – Петербурга), “Мнемосіна” (пам’яті мого друга, видатного українського вченого професора Володимира Прокоповича Кожем’яки) – 2018 р. мистецький центр ВНТУ м. Вінниця.

Артур Тиводар народився в грудні 1963 р. в селі Тересва, живе та працює у місті Ужгород. Як художник сформувався в творчій майстерні Народного художника України Івана Шутєва.

Артур Тиводар – художник, який працює з широким рядом матеріалів та в різних напрямках: живопис, іконопис, роботи зі шкіри з використанням каменів – самоцвітів. Провів більше 30 персональних виставок в різних містах України та за кордоном.

“Для картин зі шкіри властива таємнича неповторна естетика, в якій дивовижно
поєднуються реалістичне і неземне. Кожна лінія в малюнку, співзвуччя кольорів і фактур з одночасним їх протиставленням не випадкові: вони доповнюють один одного для точного створення образу, цілісності його сприйняття.

Сакральне мистецтво художника відображає щось високодуховне та містичне, уособлює фрагменти складного і непередбачуваного життя. Воно дозволяє зазирнути всередину, допомагає вивчати глибину душі, розкриває глибоку філософію буття.

У живописних творах Артура Тиводара відчувається легкість натури, ледь відчутна тендітність і, можливо, навіть легка нереальність дії. Автор, використовуючи улюблений прийом «сфумато», ніби крізь серпанок, майстерно досягає прозорість мазка, стираються лінії контурів та обрисів. Домінуюча присутність
білого кольору на картинах створює відчуття внутрішньої чистоти та гармонії, асоціюється з летом мрії.”
(Оксана Колісниченко, мистецтвознавець, арт директор галереї “Арт Шик”, м. Вінниця.)

Виставка триватиме з 15.05 по 03.06.2019 р.

Час роботи з 10:00 до 18:00

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *