У Пилипці триває війна за Храм Божий (ДОКУМЕНТ, ВІДЕО)

Нещодавно “Трибуна” повідомляла, що церковна громада УПЦ МП Свято-Рождества Богородиці села Пилипець 09 серпня 2015 року , на загальних парафіяльних зборах прийняла рішення про перехід до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату. Це перша парафія на Міжгірщині , яка виявила бажання покинути Хустську єпархію УПЦ Московського Патріархату та влитися до складу Закарпатської єпархії УПЦ КП.

До редакції видання звернулися вірники УПЦ МП села Пилипець, які продемонстрували підписи 168 прихожан, які не згодні з цим рішенням, а також виклали свою версію події, що сталася.

 В селі Пилипець Міжгірського району 23 серпня 2015 року представники КП на чолі з правлячим Архієреєм прийшли в Православний храм УПЦ с. Пилипець, заявивши, що громада одноголосно перейшла під їхню юрисдикцію.

Через тиждень прихожани Православного храму сказали , що вони за це не підписувалися.

З Хустської Єпархії прийшли представники для обговорення ситуації. Люди заявляють, що їх обманула церковна «Двадцятка» (парафіяльна рада) на чолі з Михайлом Кісом. Громада УПЦ зібрали підписи (168 і це ще не всі підписалися) зі зверненням до Митрополита Марка Хустського і Виноградівського, що вони залишаються вірними УПЦ.

27 вересня 2015 року священики УПЦ Хустської єпархії прибули в село Пилипець на запрошення людей. Священство, зайшовши в храм, готувались до зборів парафіян. Церковні куратори почали виганяти священиків, беручи їх за одяг і витягуючи силоміць на подвір’я. Погрожували міліцією і СБУ, які, за їх словами, на їхній стороні. На це священики сказали, щоб викликали. Міліція, приїхавши, попросила всіх без винятку вийти, і всі вийшли на подвір’я храму і чекали зібрання людей. Тим часом священик КП зайшов у храм і почав Богослужіння (ніби для нього закону не існує). А тим часом  голова «Двадцятки» (парафіяльної ради) Кіс  об’їжджав село на автомобілі і звозив своїх однодумців. Вже потім стало відомо,що тим, хто його не підтримував і не їхав з ним, погрожував побиттям, якщо прийдуть на збори підтримати УПЦ. Тому сталася така ситуація: прихильників КП було чоловік 30, а за повернення в лоно УПЦ -15 і це з більше 300 дворів (це приблизно 600-700 дорослих осіб).

Міліція зафіксувала звернення людей стосовно обману і пообіцяла розібратися. Молодики, що були там присутні погрожували священикам УПЦ за те, що прийшли на збори.

Люди розповіли міліції, що зборів про перехід  громади до КП не було, а підписи збирали, мотивуючи своє дійство тим «щоб не платити в Москву, а в Київ» – говорили одним та «щоб поміняли священика» – іншим, за що люди охоче підписувалися. Таких підписів назбирали більше ста, а саме – 137. Але людей обманули.

По селу йде розмова, що куратори, яким люди довірили управління храмом, продали його за великі гроші та земельні ділянки, які знаходяться у курортній зоні, а зараз їм треба втримати його або повертати, що взяли.

Зміни до Статуту були зроблені на протязі тижня (4-5 днів), що свідчить про зацікавлення влади у цьому конфлікті, адже всім іншим реєстрація проводиться не менше місяця.

 КП заявляє, що було кроваве захоплення, що не є правдою.

Українська Православна Церква разом з парафіянами буде звертатися до правоохоронних органів та державної влади, щоб розібралися у цьому конфлікті. Тому, що закон однаковий для всіх.

підписи підписи2 підписи3 підписи4 підписи5

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *