У Перечині відбувся представницький бізнес-форум (фото)

У Перечині відбувся представницький бізнес-форум (фото)

Сьогодні, 12 квітня, в Перечинській об’єднаній територіальній громаді пройшов перший форум бізнесу та влади «Стратегічний діалог».

Форум був ініційований керівництвом Перечинської ОТГ та відбувся за сприяння Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування. Основна мета заходу – обговорення ефективної співпраці між бізнесом та владою громади.

Як зазначив голова Перечинської ОТГ Іван Погоріляк, нині найбільшою проблемою в громаді є відтік її жителів на заробітки за кордон. Щоб вирішити цю проблему, людям потрібно запропонувати роботу вдома. В Перечина вже є досвід залучення іноземних інвестицій – на території громади успішно працюють три підприємства з іноземним капіталом, тому буде доречно скористатися даним досвідом для залучення нових інвесторів.

Безумовно, розраховують у громаді і на місцевий бізнес. Пан Погоріляк говорить, що робота з підприємцями ведеться постійно. Зокрема, після створення ОТГ з’ясувалося, що багато підприємств, які працюють на території громади, зареєстровані за межами ОТГ. Раніше ця ситуація нікого не турбувала, зараз же постало питання про те, щоб бізнесмени реєструвалися в ОТГ та, відповідно, сплачували податки в місцевий бюджет. «Тішить, що підприємці сприймають наші аргументи, йдуть на зустріч», – каже голова громади.

«Дуже радує, що Перечинська громада сама ініціювала проведення такого форуму. Їй ще не виповнилося навіть одного року, на прямі міжбюджетні відносини громада перейшла лише три місяці тому, однак тут розуміють, що над своїм економічним благополуччям повинна думати сама громада. Переконаний, що нинішній форум стане плідним як для підприємців, так і для Перечинської ОТГ», – наголосив під час вітального слова Іван Дем’янчук, директор Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Також у форумі взяли участь дипломат з економічних питань Генерального консульства Словаччини у м. Ужгород Даніель Цабан, почесний консул Чеської республіки Отто Ковчар, аташе із зовнішніх економічних питань Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород Беата Ньюль. Дипломати привітали учасників форуму та пообіцяли посприяти в залученні інвесторів зі своїх країн. «Ми зацікавлені в тому, щоб мати сильного успішного сусіда, – зокрема наголосив пан Даніель Цабан. – Зрозуміло, що це неможливо без стабільного економічного розвитку. Тому можемо лише привітати такі ініціативи, як нинішній форум».

До форуму Перечинська міська рада підготувала та випустила інвестиційний паспорт ОТГ, в якому описані діючі підприємства громади, вказані переваги для вкладення інвестицій, викладені пропозиції для інвесторів тощо.

Так, серед конкурентних переваг громади вказано, зокрема, вигідне географічне положення (близька відстань до обласного центру та кордонів зі Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Польщею), сприятливі кліматичні умови, значний природо-ресурсний потенціал, наявність вільних промислових об’єктів тощо. Окрему велику увагу в громаді приділяють розвитку туризму. До речі, Перечинська ОТГ першою серед всіх об’єднаних громад області розробила свій інвестиційний паспорт.

Головними учасниками форуму стали керівники підприємств, які вже діють на території Перечинської ОТГ. Вони розказали про свій досвід ведення бізнесу, а також озвучили переваги та перспективи роботи в громаді та труднощі, з якими вони стикаються. Найбільшою проблемою підприємці вважають відтік робочих рук за кордон та брак фахових спеціалістів.

Участь у форумі взяли також представники Офісу із залучення та підтримки інвестицій «Ukraineinvest» у Західній Україні. «Великою проблемою України є те, що закордонні інвестори про нас не знають і не бачать у ролі ефективних надійних партнерів. Тому наша робота полягає, зокрема, в тому, щоб донести до іноземних інвесторів інформацію про можливості України, – зауважила Ольга Сивак, представник Офісу. Вона запропонувала консультаційну допомогу Офісу Перечинській ОТГ. Представники «Ukraineinvest» близько працюють з органами місцевої влади і готові долучитися до переговорів з іноземними інвесторами та пришвидшувати ці процеси.

«Ми зібралися тут не вчити бізнес. Бізнес сам знає, як йому краще розвиватися. Ми зібралися, щоб обмінятися думками та показати, що ми можемо запропонувати бізнесу. Я вважаю, ця зустріч була дуже корисною для нас всіх. Закликаю приєднуватися, підказувати, критикувати і всім разом працювати так, щоб це було на благо нашій громаді», – підсумував зустріч Іван Погоріляк.  

Форум бізнесу та влади «Стратегічний діалог» був організований Перечинською міською радою та Закарпатським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного у рамках програми «U-LEAD з Європою».

Закарпатський Центр розвитку місцевого самоврядування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *