Категорії Новини

У Берегові організували «соціальний» круглий стіл

24 грудня в міській раді Берегова за ініціативи благодійного проекту «Подаруй Різдво дітям» було організовано круглий стіл «Сім’я, діти. Можливості, перспективи, майбутнє ».

Його учасниками, окрім столичних гостів, стали перший заступник міського голови Михайло Ляшко, керуюча справами виконавчого комітету Вероніка Бендик, представники благодійних організацій, фондів, місцевого Товариства Червоного Хреста, профільних управлінь міської ради, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники ЗМІ.

Зібрання проводилося у міській раді. Кожному гостю було вручено інформаційні матеріали, а також солодощі. Різдвяного настрою зустрічі надала й пісня на двох мовах у виконанні дітей.  На початку заходу Михайло Ляшко наголосив, що добродійна діяльність є дуже вагомою для міста та подякував гостям за їх добрі справи для берегівчан.

Як розповів ініціатор проекту «Подаруй Різдво дітям» Роман Голованов, учасники добродійного руху, серед яких 9 дітей, вже втретє приїжджають на Закарпаття. Разом з собою вони привезли близько 600 подарунків та різдвяну розважальну програму. Мета проекту – турбота про дітей, які з різних соціальних причин потребують особливої уваги, а також допомога немічним стареньким, ромському населенню. Пан Роман акцентував, що їх ініціативою є документальне та практичне об’єднання зусиль як благодійних утворень, так і підприємців, свідомих громадян для спільного вирішення соціальних проблем, благоустрою населення. При цьому Вероніка Бендик висловила декілька фахових порад керівнику проекту. Далі кожен учасник круглого столу отримав нагоду розказати про свою діяльність, ідеї та досвід. Так, Ярослав Олексин з Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформував, що центр слідкує за проблемними сім’ями, надає різнопланову допомогу підопічним. Також розповів, що в Берегові діють 2 дитячі будинки сімейного типу: родини Бірта та Ілошвай, які виховують 15 дітей.

Обговорювали на зібранні й проблемні моменти життя ромів. Зокрема Йосип Галайда зазначив, що дієвіше було б старатися змінювати світогляд ромів, адже разова, неметодична  допомога не може глобально владнати усі гострі моменти, як, наприклад, раннє материнство серед циганів. Представник релігійної громади євангелістів –баптистів, зазначив, що є практика, коли ромів вчать розподіляти гроші, сімейної «економіки», позитивного ставлення до праці.

Такий круглий стіл став хорошою можливістю для знайомства столичних добродійників та берегівських активістів, утворення нових контактів для подальшої співпраці. Було вирішено взяти до уваги всі ідеї, зауваження, пропозиції, що лунали під час обговорення та врахувати під час благодійних акцій й розробки спільного плану вирішення соціально вагомих питань.

стіл

beregszasz.com.ua

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *