Школа на Закарпатті гниє зсередини

школа лопуховоВ Закарпатській глибинці – селі Лопухово,що на Тячівщині, школа, де навчається півтисячі учнів, гниє зсередини. Навіть косметичні ремонти не можуть приховати слідів руйнувань. Місцеві бояться, що школа може завалитися прямо на дітей.
Школа збудована ще у 60-х рр минулого століття – поспіхом, без плану та розрахунків. Вже через декілька років фундамент почав просідати, а стіни разом з перекриттям руйнуватися. В той час школу відвідувало понад 500 учнів. Трагічний випадок з одним і став тривожним дзвоником для всієї громади.

Слід зазначити, що приміщення школи було визнане аварійним ще у 1986 році. Зрозуміло, що з роками стан будівлі не покращився. В школі царює грибок. Косметичні ремонти, які щорічно проводяться за рахунок батьків, завдають чимало шкоди. Трухляві стіни (а школа збудована із дерева) в поєднанні із пластиковою обшивкою класних приміщень  – небезпечна комбінація. Деревина запарюється і гниє, через що всередині дихати практично неможливо.

Школу не врятує навіть капітальний ремонт – її потрібно повністю перебудувати. Та вчителі, як і батьки школярів, переживають, що ця проблема ляже на їх плечі.

Неодноразові звернення до районного і навіть державного керівництв досі не почуті. Михайло Фіцай, голова села, стверджує, що діалог з владою ведеться. А поки влада лише роздає пусті обіцянки, батьки з завмиранням серця чекають на 1 вересня.
Тячів.com.ua

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *