Самодостатній, історично сформований центр у Виноградові зникає, – Іван Бушко

Самодостатній, історично сформований центр у Виноградові зникає, – Іван Бушко

На Закарпатті в рамках адмінреформи Виноградівський район хочуть приєднати до Берегівського.

Народний депутат 7 скликання від ОВО №73 Іван Бушко, на своїй Фейсбук-сторінці висловився стосовно приєднання Виноградівщини до Берегівського району. Політик прогнозує, що для Виноградівського району, таке рішення центральної влади, означає забуття.

«Влада озвучила свою позицію щодо Берегівського району. Про Виноградівський район вже не згадують. Самодостатній, історично сформований, століттями визначений адміністративний центр у Виноградові – зникає. Замість діалогу з громадою перевагу надають окремим потрібним інтересам і сліпо приєднують більше до меншого», – коментує Іван Бушко.

 

Нагадаємо, інформацію про створення на Закарпатті нового адміністративного району з центром у Берегові було оприлюднено в проекті Постанови Кабміну міністерством розвитку громад та територій лише 1 червня цього року.

З 5 червня низка громадських організацій Закарпаття почали збирати підписи проти цієї пропозиції, а 10 червня звернення за збереження Виноградівського району до Уряду направили депутати Виноградівської районної ради.

25 червня на спільній прес-конференції міністрів закордонних справ України Дмитром Кулебою та зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто, угорський політик заявив, що Угорщина просить українську владу зберегти теперішні межі Берегівського району і не розширювати його за рахунок Виноградівського район.

«Що стосується Берегівського району – існує Берегівський район, і ми сподіваємося і дуже просимо уряд України, ми маємо право сформулювати прохання, тобто у нас є таке прохання до уряду України… Щоби Берегівський район залишився, але рішення будете приймати ви», – сказав Сійярто.
В той же час варто зазначити, що схожа ситуація була для Рахівського району, який мали приєднати до Тячівщини з центром у Тячеві. Не погоджуючись з ідеєю Уряду, рахівчани були готові, навіть, перекривати дороги. В Закарпатській ОДА пішли їм на зустріч, включивши Рахівський район у перелік тих шести районів Закарпатської області, які були подані на розгляд підкомітету Верховної Ради і, у підсумку, підтримані.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *