Рух “Чесно” повідомляє про конфлікт інтересів в Аграрному комітеті закарпатського нардепа Петьовки

Рух “Чесно” повідомляє про конфлікт інтересів в Аграрному комітеті закарпатського нардепа Петьовки

Рух ЧЕСНО дослідив, чи має закарпатський нардеп, двоюрідний брат Балог,  конфлікт інтересів в Аграрному комітеті? Повне розслідування читайте за посиланням Конфлікт інтересів в Аграрному комітеті: свині, кури, цукор і зерно.

Василь Петьовка і його дружина Марина Петьовка є кінцевими бенефіціарами 22 юросіб, 6 з яких пов’язані з агропромисловістю. Василь Петьовка є двоюрідним братом Віктора Балоги. Попри виключення Петьовки з партії «Єдиний центр», бізнес-зв’язок між родинами не обірвався. Також партнерами Петьовок по низці підприємств є Мирослава Токар, дружина Іллі Токара, голови Мукачівскьої райдержадміністрації 2005-2010 і 2011-2014 років. Ілля Токар раніше був директором ТОВ «Барва».

ТОВ «Барва», заснована ще 1994 року, — це мережа із восьми супермаркетів «Барва». Як вказано на сайті, власником «Барва» є ТОВ «Закарпатська продовольча група».

ТОВ «ЗакарпатАгроХолдинг» і ТОВ «Закарпатсільгоспсервіс» займаються «вирощуванням зернових та технічних культур». Серед власників варто виокремити ТОВ «Інвестиційні технології»(зараз – ТОВ «Аренпі Груп»), де через кіпрську Тренд Інвестмент Сістемс Лімітед власниками істотної участі є житель Угорщини Пітер Паллаг і кіпріот Хамід Беккалі. Як писала «Українська правда», Пітер Паллаг є юристом, він обслуговав інтереси екс-міністра АПК Миколи Присяжнюка; у розслідуванні «Дзеркала тижня» вказано, що фактичним бенефіціаром Т.І.С. є Присяжнюк.

Як показують цьогорічні дані в ЄДР, з 2015 року Петьовки вибули з декількох фірм. Йдеться про ТОВ «Гарт», ТОВ «Закарпатська продовольча група» (заснована в 2001 році), ТОВ «Форум» і ТОВ «Мілкор». Це дає нам можливість побудувати нове бачення бізнес-зв’язків Закарпаття.

У ТОВ «Закарпатська продовольча група» зайшов Іван Лилик, бізнес-партнер Павла Балоги по ТОВ «Гарт» і Василь Попп, помічник Віктора Балоги IV скликання ВРУ.

Власниками ТОВ «Гарт» є Павло Балога і Іван Лилик. «Гарт» займається виробництвом м’яса. У 2014 році фірма входила в 20-ку найбільших переробників свинини.

Як ми зазначали вище, новий склад власників з’являється у ТОВ «Мілкор» (вирощування зернових культур…). Йдеться про Оксану Білецьку, Марину Лунченко і Світлану Мурашову. Марина Лунченко є дружиною нардепа від «Народного Фронту» Валерія Лунченка, який теж є членом Комітету з земельних відносин.

Оксана Білецька є дружиною Мирослава Білецького, який був депутатом Закарпатської обласної ради у 2010-2015 роках від «Народного Фронту». На місцевих виборах 2015 року Білецький був обраний депутатом облради від БПП.

Через ТОВ СТК «Синяк» і низку фірм зв’язки Василя Петьовки виходять до австрійця Йозефа Фішера, власника відомої мережі з виробництва зимового спорядження, потужності якого також знаходяться у Мукачево. Через цю ж фірму у Петьовки є вихід до Герберта Фінка, який контролює Концерн «Ено» — він спеціалізується на деревообробній промисловості.

Бізнес-партнер по ТОВ «Еллакс» Володимир Данько був застрелений у 2014 році на Закарпатті. За інформацією ЗМІ, Ольга Андрела приходиться сестрою Василю Петьовці.

Нагадаємо, Громадський Рух ЧЕСНО проаналізував декларації 29 нардепів Аграрного комітету на конфлікт інтересів. Більшість нардепів (21) вказали у декларації принаймні одну юрособу, пов’язану з аграрним бізнесом. Українських аграрних фірм немає лише у деклараціях Добкіна, Івченка і Кучера.

Громадський рух ЧЕСНО

1 Comment

  1. КЛАСС! до винтика разобрали наших нардепов, до каждого звена, но ето только то что стало известно Чесно, а сколько они не ведают?
    некогда тайное становится все явним,
    хорошо что находятся сми которие видают на гора тайни мадридского двора, ето сколко труда и времени надо чтоб клубок развилсЯ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.