Реабілітаційний центр бурих ведмедів на Закарпатті зможе прийняти ще 12 клишоногих

Реабілітаційний центр бурих ведмедів на Закарпатті зможе прийняти ще 12 клишоногих

У національному природному парку «Синевир» функціонує Реабілітаційний центр бурого ведмедя, аналогів якому в Україні немає.

Зараз у центрі, територія якого повністю відповідає природному існуванню, утримуються 33 бурих ведмеді, 5 з яких – перебувають тимчасово.

Останніми роками кількість зверненнь про порятунок ведмедів з поганих умов утримання значно зросла. Тому у 2019 році тут розпочали реконструкцію Реабілітаційного центру. Побудували новий вольєр площею 6 га. І це є вкрай важливо, адже в Україні проживає понад дві сотні ведмедів, серед яких і ті, що потребують реабілітації.

Центр реабілітації бурого ведмедя у ННП “Синевир” розміщується на території 12 га. Він потребує розширення, оскільки переповнений тваринами. Загалом, в Україні налічується ще 225 ведмедів, які рано чи пізно потребуватимуть реабілітаційного догляду, зазначив голова Закарпатської облради Олексій Петров.

Директор НПП «Синевир» Микола Дербак, своєю чергою, розповідає: «Реабілітаційний центр бурого ведмедя – спеціалізований заклад національного значення. Усі мешканці центру перебувають у хорошому стані. Їх добре годують, при потребі лікують. Взимку частина ведмедів залягає у сплячку, а це ознака їхньої успішної реабілітації. За тих ведмедів, що перебувають у центрі, ми спокійні. Непокоїть доля інших, що перебувають у неволі в неналежних умовах. Їх потрібно рятувати. Тому необхідно провести реконструкцію, інакше ми не зможемо їм допомогти».

Завдяки збільшенню території, тут можна буде прийняти ще 12 бурих ведмедів. Розширення закладу також сприятиме розподілу тварин за певними категоріями. Загальна кількість ведмедів, що зможуть перебувати у центрі, становитиме від 37 до 40 особин, тобто на одну тварину припадатиме 0,5 га території, що є допустимим.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.