Презентація книги професора Магочі в Ужгороді супроводжувалася ксенофобськими висловлюваннями на адресу Великої Британії (відео)

Презентація книги професора Магочі в Ужгороді супроводжувалася ксенофобськими висловлюваннями на адресу Великої Британії (відео)

2 вересня в приміщенні Комунального закладу  “Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка”. Закарпатської обласної ради відбулася презентація книги професора Торонтського університету Павла Роберта Магочі (Paul Robert Magocsi) – «Підкарпатська Русь: формування національної самосвідомості (1848 –1948)», яку нещодавно ужгородське «Видавництво Валерія  Падяка» перевидало українською мовою. Видавець подякував обласній раді за дозвіл на проведення цього заходу та повідомив, що голова Закарпатської облради Олексій Петров прийняв запрошення на участь у презентації, але відсутній через відрядження.

 У президії заходу сиділи представники Словацької Республіки – Міністр у справах закордонних словаків (Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí) Мілан Ян Піліп та Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Павол Паніс, які подарували для бібліотечних закладів Закарпаття кілька десятків примірників культурологічних видань.

На початку заходу відчувалося певне напруження, адже русинську тематику широко використовує Російська Федерація у гібридній агресії проти України. Нещодавно, у своїй статті «Про історичну єдність росіян та українців» Президент Російської Федерації  Володимир Путін торкнувся і питання Закарпатської області. Зокрема,  у своєму пропагандистському опусі Путін стверджує, що православні русини, які складали значну частину місцевих мешканців, висловилися  за включення Підкарпатської Русі до складу  РРФСР (Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки) чи безпосередньо до СРСР – на правах окремої Карпаторуської республіки. Але, на думку Президента РФ, цю думку людей проігнорували і влітку 1945 року було оголошено  про історичний акт возз’єднання Закарпатської України «зі своєю давньою батьківщиною – Україною».

Департамент культури Закарпатської ОДА відмовився давати добро на проведення заходу, на якому могли пролунати питання порушення територіальної цілісності України, зіславшись на те, що засновником обласної бібліотеки є Закарпатська облрада. Тому модератор заходу Валерій Падяк і дякував Закарпатській облраді в особі її голови Олексія Петрова за дозвіл на проведення презентації книги професора Торонтського університету Павла Роберта Магочі – «Підкарпатська Русь: формування національної самосвідомості (1848 –1948)».

Головною несподіванкою заходу стали не виступи науковців чи русинських активістів, а вкрай нетолерантні, ксенофобські висловлювання професора Павла Роберта Магочі на адресу громадян Великої Британії та британського прем’єр-міністра. Професор двічі обізвав їх ідіотами через те, що Велика Британія вийшла з лав Європейського Союзу. Ніхто з присутніх не відреагував на ці слова професора Магочі, очевидно, що його статус затьмарив здоровий глузд у відвідувачів бібліотеки.

Добре, що на цей час представники Словацької Республіки вже покинули захід, але хочеться зазначити, що словацьким урядовцям та дипломатам слід обачніше обирати презентації на території України, щоб не попасти у незручне становище. 

Обливавання брудом члена НАТО Великої Британії, яка надає Україні велику безпекову допомогу під час війни, є недружнім та провокативним актом. Професор Торонтського університету Павло Роберт Магочі має вибачитися за ці висловлювання в стінах Комунального закладу  “Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка” Закарпатської обласної ради.

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров несе персональну відповідальність за антибританську провокацію, яка вписується у розгорнуту останніми тижнями РФ кампанію з дискредитації Великої Британії. Прокремлівські ресурси щосили переконують, що «США — маріонетка Британії», а «Голодомор вигадав британський шпигун, аби дискредитувати Росію».

Детально про це — в огляді EU vs Disinformation, який здійснює Оперативна робоча група зі стратегічних комунікацій у складі Європейської дипломатичної служби: bit.ly/3tcnlSg

Відео взяте з каналу: rusyn.eu, Русинськоє Медіа

/


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.